Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

Táborsko v poháru postoupilo, ve třetím kole vyzve Viktorii Plzeň

TACHOV - 21.08.2014 09:31 - Aktualizováno: 21.08.2014 09:32

Typicky pohárové utkání se soupeřem z nižší soutěže má za sebou druholigový FC MAS Táborsko. Ten včera zvítězil na půdě divizního Tachova 3:1 díky brankám ve druhém poločase. Ve střetnutí dostali příležitost hráči ze širšího kádru, někteří dostali dokonce volno nebo nenastoupili.

V utkání se naopak objevil úplně nový hráč, krajní záložník Marek Hovorka (1991), který přišel na hostování do konce kalendářního roku ze střížkovské Bohemky (hrál ze Servette Ženeva, Bohemians 1905, Jablonec, Dynamo České Budějovice).

FK Tachov - FC MAS Táborsko 1:3 (0:0)

Západočeši produkovali houževnatý, úporný fotbal, dokud jim síly stačily. Pak se však projevila vyšší herní úroveň Jihočechů. První poločas skončil bez branek, ačkoliv v jeho závěru mělo Táborsko několik šancí, například gólovou hlavičku Traorého vyndala tachovská obrana z brány. Nutno zmínit, že branka mohla přijít už také v úvodu zápasu, kdy Přeučil nastřelil břevno a tyč.

Zmíněný Traoré si v pohárovém utkání připsal tři "kanadské body" za jednu branku a dvě přihrávky. Africký záložník otevřel skóre v 54. minutě po rohovém kopu, za šest minut bylo ale srovnáno, když Tachov proměnil přísně nařízenou penaltu. Vítězný gól si vzal na starost Přeučil, který zblízka zúročil přihrávku Traorého. V závěru skóre navýšil Džafič.

Tachov jako tým, který hraje o dvě soutěže níž, se v zápase hodně snažil, byl podporován publikem, bojoval na hranici svých možností, ale na fotbalově vyspělé Jihočechy to nakonec nestačilo. Ti prokázali svou kvalitu a ve třetím kole poháru se na domácím hřišti v sobotu 6. září utkají s Viktorií Plzeň.

Branky: 60. Dvořák - 54. Traoré, 63. Přeučil, 86. Džafič. Rozhodčí: Teuber - Kincl, Klupnak. ŽK: 2:0. 26. Tušl, 63. Šácha. Diváků: 399.

Sestava FCT: Kudrna - Sladký, Hric, Cíferský, Tusjak - Šiml - Traoré, Nešický (78. Džafič), Kočí, Hovorka (55. Divíšek) - Přeučil (83. Musiol).