Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

V Plzni bylo Dynamo za otloukánka, po ostudném výkonu vyfasovalo bůra a je stále poslední

PLZEŇ - 10.12.2023 20:04

Plzeňská Viktorie si v nedělním programu 18. kola fotbalové Fortuna ligy poradila bez jakýchkoliv komplikací s Dynamem České Budějovice 5:0. Jihočeši působili především v obraně totálně chaoticky a odvezli si pořádný výprask.

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 5:0 (2:0)

Hosté byli celý zápas naprosto neškodní a mohou být rádi, že nedostali ještě více gólů, protože to, co předváděli v obraně, se jen tak nevidí. Skóre nejdřív otevřel z penalty v 18. minutě Jirka a čtyři minuty po něm zvýšil Kliment. Dalších plno šancí domácí nevyužili.

Ve druhém poločase se trefil stoper Hranáč a skóre uzavřeli v poslední pětiminutovce Mosquera a Bucha.

Branky: 18. Jirka (pen.), 22. Kliment, 55. Hranáč, 85. Mosquera, 90+4. Bucha. ŽK: Hejda, Mosquera (oba Plzeň). Rozhodčí: Petřík – Nádvorník, Dobrovolný. Diváků: 5231.

Plzeň: Staněk – Hejda, Hranáč, Dweh – Kopic (88. Hašek), Kalvach (83. Paluska), Bucha, Cadu – Jirka (83. Mosquera), M. Vydra (62. Sýkora) – Kliment (88. Holík).

Dynamo: Šípoš – Sladký (72. Skalák), L. Havel, Králik, Trummer – Hubínek (65. Čermák) – Šigut (65. Osmančík), Suchan, P. Hellebrand, Alli – Adediran (72. Ondrášek).

Trenér Dynama Tomáš Zápotočný: Z toho, co jsme tady dnes předvedli, jsem zklamaný. Jsem si vědom toho, že za přípravu hráčů jsem zodpovědný já, ale upřímně, náš dnešní výkon nedokážu pochopit. Nemluví se mi moc dobře. Na Slavii se mi naše organizace hry, součinnost a kompaktnost týmu líbila. V týdnu jsme se připravovali na to, že se chceme prezentovat podobným stylem. Nakonec tu ale předvedeme výkon, který jsme tu předvedli. To je prostě ostuda. Nechci být ale konkrétní a nebudu tu jmenovat jednotlivé hráče, to si zhodnotíme sami v průběhu týdne.

Samostatnou kapitolou pak bylo chování hostujících fanoušků. Ti v průběhu druhého poločasu několikrát vhodili na hřiště dýmovnici a v jednu chvíli hrozilo i ukončení zápasu.

"Naši hráči si váží podpory fanoušků na venkovním stadionu, podobné chování, jako bylo dnešní narušování utkání vhazováním dýmovnic na hrací plochu, je však pro tým spíše kontraproduktivní. Klub se chce od podobného chování fanoušků jednoznačně distancovat", uvedl k tomuto klub na svém webu.