Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

Dynamo v Plzni prohrálo smolným gólem v závěru

PLZEŇ - 07.03.2020 20:26

Fotbalisté Dynama České Budějovice ve 24. kole FORTUNA:LIGY prohráli dnes hodně nešťastně v Plzni 1:0 gólem střídajícího Mihálika z 89. minuty. Dynamo po druhé ligové porážce za sebou v neúplné tabulce je zatím šesté. Příští týden Jihočeši doma přivítají Liberec (14.30).

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Dynamo sehrálo v Plzni smolný zápas. Sivokovu hlavičku na konci prvního poločasu vytáhl nad břevno gólman Hruška, branka Mészároše v 56. minutě byla odvolána po zásahu videorozhodčího, který odhalil předchozí faul Čoliče na domácího Kovaříka. Jako by tohle nestačilo, domácí se dočkali vítězství v 89. minutě. Bucha přihrávkou za obranu vyslal střídajícího Mihálika, jehož střelu z úhlu si Novák tečoval do vlastní branky.

Branka: 89. Mihálik. Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Kotalík - Berka (video). ŽK: Novák, Havelka, Havel (všichni Č. Budějovice). Diváků: 8301.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (85. Hořava) - Kayamba, Beauguel (90.+5 Chorý), Kovařík (76. Mihálik).

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, L. Havel, Sivok, Novák - Brandner (90.+1 Rabušic), Havelka, Mészáros (70. Ledecký), Čavoš, Mršič - Schranz (87. Kopečný).

David Horejš, trenér Dynama: Odjíždíme zklamaní. Myslím si, že jsme podali výborný výkon. Dvacet minut druhé půle jsme měli víc ze hry než Plzeň, ale dostali jsme smolný gól, který byl prakticky vlastní. Jeden gól nám navíc nebyl uznán. Nevím proč, ještě se na to musím podívat. Splnili jsme si to, co jsme si řekli, a hráče musím pochválit. Chtěli jsme vysunout vysoko presink a Plzeň dostat pod tlak. Kluci to plnili do puntíku. Dřeli 90 minut, ale bohužel nebyli odměněni.