Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

Na úvod jara utržilo Dynamo v Plzni debakl, lídr mu nasázel šest gólů

PLZEŇ - 22.02.2015 08:28

Pořádnou ostudu, navíc před kamerami České televize, si na úvod jarní části Synot ligy uřízli fotbalisté českobudějovického Dynama. V 17. kole včera večer dostali v Plzni pořádnou nadílku, utrpěli debakl 6:0. V sobotu 28. února Jihočeši přivítají na domácím hřišti Brno (17.00) a půjde o první z veledůležitých záchranářských duelů s týmem, který se také nachází v sestupových vodách.

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 6:0 (2:0)

Vedoucí celek ligy již od úvodu dal najevo, že Jihočechy nečeká v Plzni nic lehkého. Hned v prvních vteřinách se do šance dostal Mahmutovič a jeho střela jen těsně minula branku.
V šesté minutě ale už udeřilo. Rajtoral poslal zpětnou přihrávku na volného Petrželu, který z hranice pokutového kopu otevřel skóre. Další branka přišla těsně před přestávkou. Mahmutovič se prodral do vápna, přihrál nabíhajícímu Kolářovi a bylo to 2:0.

V 52. minutě vyšachovali domácí obranu hostů, Křížek nedosáhl na přihrávku Pilaře nehlídanému Mahmutoviči, který dával snadno do prázdné brány. Za pět minut to bylo už 4:0. Rajtoral prošel po pravé straně až před Křížka, kterému nedal střelou pod břevno žádnou šanci. Za dalších pět minut si před pokutovým územím postavil balon Vaněk a z trestného kopu ho krásně poslal k pravé tyči - 5:0. Skóre uzavřel minutu před koncem Hořava, který přihrávku Limberského z voleje zakončil rovněž stejným způsobem.

Branky: 6. Petržela, 43. Kolář, 52. Mahmutovič, 57. Rajtoral, 62. Vaněk, 90. Hořava. ŽK: 0:2 (Novák, Škoda) Rozhodčí: Příhoda - Hock, Vlasjuk. Diváků: 10 217.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk (71. Horváth) - Petržela, Kolář (75. Hořava), Pilař - Mahmutovič (77. Chramosta).

České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Novák, Hanzlík - Linhart, Kladrubský (85. Hála), Benát - Kalod (67. Funda), Varadi, Škoda.

Hlasy trenérů:

Miroslav Kobek (Plzeň): Jsme rádi, že se nám vykročení do jarní části podařilo. Bylo umocněno kvalitním a hezkým herním výkonem, na kterém nemohu shledat příliš nedostatků.

Luboš Urban (České Budějovice): Projevila se jasná kvalita domácích. Postupem času jsme vyklízeli pole. Mrzí mě branky před koncem prvního a na začátku druhého poločasu. Pak už se to s námi vezlo. Dominance Plzně se pak ještě zvýšila, momentálně je někde jinde. Podobné zápasy k fotbalu patří a věřím, že za týden s Brnem budeme daleko lepší.