Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

Plzeň urvala výhru nad Dynamem až v závěru, Jihočeši byli blízko bodu

PLZEŇ - 04.05.2013 08:59 - Aktualizováno: 05.05.2013 20:06

Fotbalisté Viktorie Plzeň si pojistili první příčku v tabulce Gambrinus ligy, v papírově jasném duelu s posledními Českými Budějovicemi v rámci 26. kola se však pořádně potrápili. Měla to být v pátek večer jasná záležitost, ale opak byl pravdou. Dvoubrankový náskok domácích totiž Jihočeši po změně stran během devíti minut vymazali a až v závěru vstřelil vítězný gól favorita bek Radim Řezník. Plzeň zvýšila svůj náskok na druhou Spartu na pět bodů, Letenské navíc dnes čeká duel na horké půdě mistrovského Liberce.

Viktoria byla v duelu s posledními Českými Budějovicemi velkým favoritem a za pátým vítězstvím v řadě ji nasměroval reprezentant Darida, který dal už v první půli dvě branky. Po přestávce však přišel šok! Domácí polevili, naopak Jihočeši zabrali a Linhart si v 51. minutě připsal první ligový gól. O devět minut později dokonce Táborský hlavou vyrovnal. Křečovitý plzeňský tlak nakonec přece jen přinesl vítěznou tečku: Ďuriš centroval a Řezník usměrnil zblízka míč po břevno. Budějovice v infarktovém závěru ještě mohly srovnat, ale Řezníčkovu střelu do odkryté branky zastavil skvělým skluzem obránce Limberský a zachránil Plzni tři body. Jihočeši ale ukázali, že fotbal hrát nezapomněli a je jen škoda, že tak, jako hráli ve druhém poločase, neprodali i v jiných utkáních.

Stínem zápasu bylo zranění hostujícího brankáře Křížka, který po srážce s Kovaříkem opustil hřiště s krvavým zraněním v obličeji na nosítkách.

Poločas: 2:0 , Branky: 10. a 24. Darida, 85. Řezník - 51. Linhart, 60. Táborský, ŽK: Linhart, Hanzlík, Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Vysloužil. Diváků: 9622.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral (58. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík (72. Tecl) - Bakoš.

České Budějovice: Křížek (12. Daněk) - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Wermke (74. Javorek), Benát, Rýdel, Sandro - Linhart (84. Řezníček), Táborský.

Ostatní zápasy: Jihlava - Dukla Praha 1:1, Liberec - Sparta Praha 2:0, Ostrava - Příbram 2:0, H. Králové - Slovácko 2:3, Brno - M. Boleslav 1:1, Slavia Praha - Jablonec 5:1, Olomouc - Teplice se hraje 6. 5. od 19 hodin.