Jablonecko Liberecko

Dynamo vyšlo v Jablonci naprázdno, zahazovalo šance

JABLONEC - 19.12.2020 19:16

Fotbalisté Jablonce zvítězili dnes ve 13. kole FORTUNA:LIGY nad Českými Budějovicemi 2:1. Severočechy poslal ve 20. minutě do vedení bývalý hráč Dynama Ivan Schranz a pojistku přidal po hodině Václav Pilař. Chvíli nato už jen snížil Mick van Buren.

Jablonec - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Severočeši neprohráli v šestém ligovém utkání po sobě a upevnili si třetí místo v tabulce. Na druhou Spartu ztrácejí bod. Budějovice naopak po šesti kolech prohrály, venku poprvé sezoně nebodovaly a jsou dvanácté.

Branky: 20. Schranz, 61. Pilař - 70. Van Buren. Rozhodčí: Cieslar - Kotík, Lakomý - Adam (video). ŽK: Schranz, Podaný - Brandner, Ledecký. Bez diváků.

Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Podaný (77. Krob) - Hübschman - Ladra (77. Pleštil), Považanec (90+1. R. Hrubý), Pilař (77. Jovovič) - Schranz (90.+2 Štěpánek) - Doležal. Trenér: Klucký.

Č. Budějovice: Drobný - Novák, Havel, Králik, Skovajsa - Havelka, Čavoš - Van Buren (72. Jánošík), Javorek (67. Ledecký), Mršič (78. Ekpai) - Brandner. Trenér: Horejš.

Halsy trenérů:

Zdeněk Klucký (asistent trenéra Jablonce): Dnešní soupeř nám trochu naháněl vrásky, protože jsme věděli, že šest zápasů neprohrál. Mimo jiné sehrál velmi dobré výsledky se Spartou a s Plzní. Navíc ještě hlavní trenér Petr Rada nemohl sedět na lavičce, což byla pro hráče určitá nevýhoda. Začali jsme velmi dobře a vstřelili jsme branku. Takových 10 až 12 minut před koncem poločasu už se nám začaly trochu motat nohy, zápasové vytížení je velké. Pomohlo nám, že jsme si mohli odpočinout. Do druhého poločasu jsme šli s tím, abychom hráli jako na začátku. Vstřelili jsme druhou branku a vedli jsme 2:0. S přibývajícími minutami nám zase začaly docházet síly. Budějovice snížily na 2:1 a cítily svou šanci. Závěr utkání jsme ubojovali. Jsme rádi, že to tak skončilo, Budějovice byly velmi nepříjemným soupeřem.

David Horejš (Dynamo): Jsem zklamaný, že odsud nevezeme žádný bod. Je to obrovská škoda, protože myslím, že jsme tu předvedli dobrý výkon. Měli jsme na víc než se vracet bez bodu. Jablonec byl produktivní. Zápas ovlivnilo to, že jsme měli za stavu 0:0 jasnou vyloženu šanci, netrefili jsme prázdnou bránu. Mohlo se to vyvíjet jinak. Pak šel Jablonec z jedné akce, ani ne šance, do vedení. Po inkasovaném gólu jsme Jablonec zatlačili, byli jsme jasně lepší, ale nedokázali jsme z toho nic vytěžit. Druhá půle kopírovala tu první. Jablonec dal druhý gól, který de facto zápas rozhodl. My jsme se pak ještě vrátili snížením do zápasu a v 90. minutě jsme měli možnost, kterou jsme neproměnili. Když nedáte takové šance, nemůžete proti tak kvalitnímu soupeři jako Jablonec pomýšlet na úspěch.