Břeclavsko Brno-město Brno-venkov Hodonínsko Vyškovsko Znojemsko

Střelecké manévry ve Znojmě skončily výhrou domácích

ZNOJMO - 25.10.2015 09:00 - Aktualizováno: 25.10.2015 09:01

Druhou prohru v aktuálním ročníku FNL utrpěl v pátek FC MAS Táborsko. Tentokráte padl na hřišti lídra soutěže ve Znojmě po výsledku 4:2.

Znojmo FK - FC MAS Táborsko 4:2 (2:1)

Když na straně Táborska neproměnil gólovou situaci Traoré, pustilo se do útočení Znojmo, které několikrát vyzkoušelo kvality gólmana Tomy. Ten držel hosty do 28. minuty, kdy ho překonal vlastním gólem stoper Mráz. Za čtyři minuty Presl vyrovnal, když využil dobrý balon do velkého vápna. Bohužel pro hosty Znojmo za dvě minuty přidalo druhou branku hráčem s hudebním jménem Ledecký. Stejný hráč tvrdou ranou pod břevno napsal po přestávce třetí znojemský gól a čtvrt hodiny před koncem stál na konci kombinace Znojma Šembera - 4:1. Devět minut před závěrečným hvizdem viděl domácí Žondra druhou žlutou a oslabil Znojmo. Konečný výsledek upravil v závěru Cíferský brankou na 4:2.

Branky: 34. a 54. Ledecký, 28. Mráz (vl.), 76. Šumbera - 32. Presl, 87. Ciferský. Rozhodčí: Houdek - Pilný, Hrabovský. ŽK: Žondra, Helísek, Veselý - Hanzlík. ČK: 81. Žondra. Diváků: 1492.

Znojmo: Veselý - Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek - Šumbera, Okleštěk, Stáňa (89. Alaca), Nepožitek (85. Lapeš) - Žondra, Ledecký (79. Njire).

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Hanzlík - Šiml (59. Ciku) - Džafić, Traoré (75. Navrátil), Javorek, Presl (87. Kočí) - Strnad.

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Zápas se mi bohužel nehodnotí moc lehce. Klíčový parametr byl ten, že soupeř chtěl více vyhrát než my. Ne že bychom zaostali po fotbalové stránce, to ne, i my jsme si vytvořili příležitosti, ale Znojmo zkrátka chtělo více. Bylo rychlejší, důraznější, živější, pracovitější, mělo lepší pohyb. První šanci v utkání jsme měli my Traorém, který byl sám na malém vápně a zakončil kolenem nad branku. Znojmo se dostávalo do šancí po jednoduchých situacích. Nic si nekomplikovalo. Michal Toma nás několikrát podržel. Bohužel si pak Peter Mráz dal vlastní gól. Druhý a třetí gól jsme obdrželi po autových vhazovaních. To je katastrofa. U třetího gólu jsme navíc reklamovali ofsajd, nesoustředili jsme se. Znojmo odehrálo lepší utkání než my. My máme důvod k zamyšlení - proč nás celý podzim sráží od lepších výkonů a výsledků náš profesorský fotbal.