Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Dynamo v přípravě poprvé vyhrálo, porazilo juniory Slavie

KAMENICE NAD LIPOU - 09.07.2016 18:07

Po třech prohrách se dnes fotbalisté českobudějovického Dynama dočkali první výhry v přípravném období na novou sezonu. V Kamenici nad Lipou dnes porazili juniory pražské Slavie 3:1. V sestavě Jihočechů se nově představil útočník Čtvrtníček, který mimo jiné působil v Brně a Slovácku.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha junioři 3:1 (0:0)

Branky: 59. a 69. Wermke, 83. Čavoš - 89. Kocourek, ŽK: Klesa - Baéz, Rozhodčí: Tesař - Šimšík, Matyš. Diváků: 200.

České Budějovice: Křížek (46. Hajdušek) - Klesa, Novák, Frnoch, Funda - Benát (76. Hála), Čermák (46. Čavoš) - Pešek, Matoušek (46. Kadula), Wermke - Čtvrtníček.

Slavia junioři: Řehák - Prošek, Broukal, Pelikán, Schulz - Baéz (61. Šimeček), Kocourek - Veselý (67. Žárský), Kuchta (76. Havlinda), Písačka (46. Vávra) - Joan (46. Král).

David Horejš (trenér Českých Budějovic): Jsem spokojený. Začátek zápasu byl trošku unavený, ale pak jsme si začali vytvářet šance. Musím říct, že po našich chybách měla možnosti i Slavia, ale v první půli gól nepadl. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, dali tři hezké góly a utkání rozhodli. Jen škoda inkasovaného gólu v závěru zápasu. Jsem spokojený s přístupem i výkonem hráčů. Testovaný Josef Čtvrtníček u nás může být do pátku na zkoušce z Brna. Ukázal, že potenciál v sobě má, i když se k nám připojil až ráno před zápasem. Kalod s Šourkem měli volno, protože jsou lehce nachlazeni.