Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Turnaj v Počátkách: Táborsko bez gólů i bez vítězství. V pátek proti Baníku Ostrava

POČÁTKY - 13.07.2014 17:49

Na 60. ročníku fotbalového turnaje O křišťálový pohár v Počátkách na Pelhřimovsku se představil také druholigový FC MAS Táborsko. Jihočeskému celku se ve dvou přípravných zápasech nedařilo tak, jak by si představoval. Nejprve prohrál s FK Pardubice 0:1 a stejným výsledkem skončilo i utkání s třetiligovou Admirou o třetí místo. Obě inkasované branky přišly po trestných kopech. Směrem dopředu bylo Táborko málo produktivní a zejména v duelu s Pražany zahazovalo stoprocentní šance. Zápas se hrály jen na 2x30 minut.

FC MAS Táborsko - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání se Východočeši prosadili v závěrečné desetiminutovce. Zahráli trestný kop zleva a hlavičkující Vencl předskočil brankáře Tomu. Krátce předtím Toma skvěle zasáhl proti táhlé střele Pardubic do šibenice. Asi největší šanci Táborska zmařil Presl, který se po brejkové akci Cikua uvolnil kličkou, ale pak špatně přihrál. Jednou pěkně hlavičkoval Strnad a na konci utkání točená rána Kotrby skončila mimo branku.

Branka: 51. Vencl.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Hric, Kotrba - Krameš - Ciku (46. Presl), Nešický, Kočí, Presl (31. Peterka) - Strnad.

Finále: FC Graffin Vlašim - FK Pardubice 5:1 (2:0)

O 3. místo: FC MAS Táborsko - Admira Praha 0:1 (0:1)

Po pomalém úvodu a inkasované brance opět po trestném kopu (míč „vyplaval“ na zadní tyči, kde ho za Kudrnova záda dorazil Vosický) se Táborsko rozjelo k lepšímu výkonu, ale nebylo schopno dát branku. Ve 43. minutě hlavičkoval Traoré po akci Cikua snad z metru nad bránu. V 52. minutě Ciku v dobrém náběhu netrefil po zemi míč mezi tři tyče a v 55. minutě Peterka nezvládl zakončení do prázdné brány po další akci aktivního Cikua.

Branka: 13. Vosický.

Táborsko: Kudrna - Džafić, Mráz, Cíferský (31. Hric), Divíšek - Šiml - Přeučil, Šimák (50. Musiol), Javorek, Traoré (50. Peterka) - Musiol (40. Ciku).

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Hráli jsme ve dvou různých sestavách, hráče jsme točili na různých postech. Naším cílem bylo na konci týdne odehrát dvě slušná utkání s určitou obtížností. To se povedlo. Nepovedl se nám výsledek ani v jednom zápase. Dvakrát jsme inkasovali po standardních situacích. To je něco, co opravdu budeme muset řešit. Budeme muset změnit způsob, jak standardní situace bránit. Všechno si musíme nechat projít hlavou, probereme to i s trenérem brankářů. Už na jaře jsme dostávali hodně gólů ze standardek… V prvním turnajovém zápase jsme převedli dobrou hru, byla velmi slušná. Pouze jsme z naší aktivity měli málo šancí na zakončení. Musíme dostat více balonů do šestnáctky, vícekrát volit střelu ze střední vzdálenosti. To je věc, kterou hráčům vytýkám, a ještě si ji zhodnotíme. Na tom se ale dá pracovat. Není to tak palčivé téma.

Ve druhém utkání jsme první poločas hráli až moc profesorsky, bez větší aktivity. Nemůžeme takto nikoho podceňovat. Ve druhé půli už byla hra v pořádku, soupeři jsme míč mockrát nepůjčili, ale musíme proměňovat šance. Výsledky mě mrzí, protože je zbytečné prohrávat tímto způsobem. Příští pátek hrajeme s Baníkem Ostrava, což bude příležitost utkat se s velmi kvalitním soupeřem. Najedeme na sezónní mikrocyklus a snížíme intenzitu tréninků, aby hráči měli šanci se zotavit ze současné únavy.