Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Táborsko prohrálo na Vysočině o dvě branky

JIHLAVA - 19.07.2015 11:11 - Aktualizováno: 19.07.2015 11:12

FC Vysočina Jihlava si v sobotu ke generálce před startem Synot ligy pozval FC MAS Táborsko. Jihočeši předvedli sympatický výkon, ale na lepší výsledek to nestačilo. Jihlava zvítězila 4:2. Bohatý na branky byl první poločas, padlo v něm pět gólů. Za FCT vyrovnal na 1:1 Presl a na 3:2 snížil Javorek. Těsně před touto brankou trefil hostující Sladký tyč. Za Táborsko odehrál třicet minut mladý bosenský ofenzivní hráč Bojan Dordič (1994), který je v klubu od čtvrtka na testech. Táborsko čeká první "ostrý" zápas příští týden v poháru FAČR, zamíří do Dvora Králové.

FC Vysočina Jihlava - FC MAS Táborsko 4:2 (3:2)

Branky: 32. Mešanovič, 38. Dvořák, 40. Mešanovič, 90. Jungr - 36. Presl, 44. Javorek. ŽK: 47. Batioja (Jihlava). Rozhodčí: Vostrejž - Polák, Hájek.

Táborsko: Toma - Hovorka, Mráz, Cíferský, Sladký - Šiml - Ciku, Kočí, Javorek, Presl (59. Dordič) - Džafič (33. J. Rabiňák).

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko: Výsledek 4:2 je pro nás trpký. Hráli jsme velmi dobře. Bylo to pěkné utkání. Udělali jsme ale spoustu hloupých chyb, které umožnily soupeři třikrát skórovat, nehledě na to, že první gól jsme inkasovali rukou. Po našich zaváháních soupeř dával branky, a to mě mrzí. Naše hra jinak nebyla špatná, nicméně soupeř naše chyby potrestal. My jsme kromě dvou branek měli i další šance, ale Ciku, Presl, Dordič dobře nezakončili. Naopak Jihlava byla efektivní. Na můj vkus jsme dostali moc branek, ale facku jsme dostali v pravou chvíli. V příštím utkání nemůžeme nic podcenit. Jsem spokojen s hrou, ne s výsledkem. Můžeme jednou, dvakrát takto prohrát, ale potřetí už se nám chyby nemusí vyplatit. V poháru se příští týden utkáme s Dvorem Králové, ale to bude zápas, který musíme vyhrát, vyvarovat se chyb. Dnes za nás nastoupil mladý hráč Dordič, krajní záložník, nebo útočník, který je u nás na testech do konce příštího týdne. Pak se uvidí. Byl aktivní, ukázal rychlostní předpoklady, ale logicky vázla jeho souhra se spoluhráči.