Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Na Vysočině ubránilo Dynamo bod, dopředu se moc nehnalo

JIHLAVA - 29.08.2014 22:07 - Aktualizováno: 30.08.2014 06:38

Fotbalisté českobudějovického Dynama včera remizovali na hřišti posledního celku tabulky Jihlavy 0:0 a získali tak šestý ligový bod. Dopředu toho Jihočeši moc neukázali a když je několikrát podržel brankář Křížek, byla z toho remíza.

Vysočina Jihlava - SK Dynamo České Budějovice 0:0

V prvním poločase hráli hosté hodně slabě a nepředvedli téměř nic. Jihlava byla jednoznačně lepší a aktivnější a bylo s podivem, že poločas skončil bez branek. Za to mohli Jihočeši poděkovat především svému brankáři Křížkovi, který je několikrát výrazně podržel. Už ve 4. minutě se v jasné šanci ve vápně ocitl Kučera, s jeho slabou střelou doprostřed branky si Křížek poradil. O tři minuty později pálil Harba zpoza velkého vápna nad, v 10. minutě byl sám před brankářem Dynama Kovář, ale i jeho Křížek vychytal. Ten se vyznamenal i proti Jungrově střele i Kučerovo pokusu, takže do šaten se šlo o půli za stavu nula nula. O výrazné převaze Jihlavy svědčí i fakt, že za prvních 45 minut zahrávala sedm rohových kopů, hosté žádný...

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, aktivita zůstávala na kopačkách domácích, ale na rozdíl od prvního poločasu se do tak jasných šancí nedostávali. Pro hosty vzácný okamžik nastal po hodině hry, kdy kopali první roh. V dalším průběhu se tlak Jihlavy otupil a v průměrném zápase tak zůstalo u bezgólové remízy.

Rozhodčí: Houdek - Štěrba, Mokrusch. ŽK: Linhart, Škoda (oba Č. Budějovice). Diváků: 2980.

Jihlava: Hanuš - T. Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš - Kučera (81. Koloušek), Jánoš (86. Šulek) - Kovář, Jungr (74. Mešanović), Vaculík - Harba.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, Novák, Machovec - Vošahlík, Benát (87. Herzán) - Koreš (33. Škoda), Volešák, Hora - Linhart (55. Brunclík).

Petr Rada (Jihlava): Za každou cenu jsme chtěli vyhrát, ale bohužel se nám to nepovedlo. V první půli jsme měli některé šance, ale chyběla nám lehkost směrem dopředu. I po změně stran jsme chtěli hrát aktivně, ale Budějovice dobře bránily a nedostávali jsme se už skoro do šancí. Jsme zklamaní, chtěli jsme vyhrát, nepovedlo se to. Z naší situace se dostaneme jen tvrdou prací.

Luboš Urban (České Budějovice): Z bodu jsme nadšení, protože jsme si víc nezasloužili. Nehráli jsme dobře, dopředu jsme byli jaloví. Postupem času jsme se zlepšovali, ale domácí byli naštěstí nervózní. Domácí začali aktivně, my jsme nestíhali, nevyhráli jsme jedinou hlavičku. Přežili jsme to a o poločasu bylo v kabině velké dusno. Po půli jsme hráli už jen na jednoho útočníka, domácí hráli takovou házenou, naštěstí jsme to přežili a bod jsme vydolovali.