Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Na severu Čech vybojoval ČEZ Motor velmi důležité vítězství za tři body

MOST - 13.03.2014 07:50 - Aktualizováno: 13.03.2014 07:50

V šestém kole skupiny o udržení první ligy vyhráli včera hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Mostě po boji 4:3 a získali tak důležité tři body. V sobotu hrají Jihočeši v dalším kole v Ústí nad Labem (18), které je v čele skupiny.

HC Most - ČEZ Motor České Budějovice 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Na ledě beznadějně posledního celku, který se už baráži nevyhne, to neměli Jihočeši vůbec jednoduché. Třikrát totiž dokázali domácí odpovědět na gól soupeře, počtvrté už naštěstí pro hosty ne.

Skóre otevřel v 5. minutě střelou z těžkého úhlu Pajič. Po změně stran ale Severočeši využili hned po třinácti vteřinách první přesilovku zápasu Havelkou. Krátce před polovinou zápasu nasměroval dorážkou hosty do vedení Kuchejda, o tři minuty později však Pavelka bombou propálil Halmošiho a bylo znovu vyrovnáno. Ještě ve druhé třetině se prosadil šikovnou střelou Pajič a svým druhým gólem potřetí dostal hosty do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce se v přesilovce čtyři na tři opět prosadil Pavelka a srovnal na 3:3. Rozhodnutí přišlo necelé čtyři minuty před koncem. Dorážkou se prosadil Pšurný a zařídil Motoru počtvrté vedení. Dramatu však nebyl konec. Vyrovnat totiž mohl Písařík, ale Halmoši jeho trestné střílení kryl. Most se v závěru neprosadil ani při power play a tři body mířily na jih Čech.

Branky a nahrávky: 24. Havelka (Zavřel, Šimon), 31. Pavelka (Písařík, Charousek), 47. Pavelka (Smolka, Charousek) - 5. Pajič (Dan. Boháč), 28. Kuchejda (Šachl, Platil), 37. Pajič (Melka, Chmelíř), 57. Pšurný (Rob, Skuhravý). Vyloučení 6:7, využití 2:0. Rozhodčí: Svoboda - Gerát, Hynek. Diváci: 110.

České Budějovice: Halmoši - Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Růžička, Platil - Melka, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej.