Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Z Litoměřic veze ČEZ Motor dva body

LITOMĚŘICE - 24.11.2018 20:11 - Aktualizováno: 24.11.2018 20:20

Po dvou kontumacích a středečním domácím zaváhání s Třebíčí už potřeboval ČEZ Motor nutně zabrat. V Litoměřicích se sice pořádně nadřel, ale nakonec slavil vítězství. Na trefu domácího Kadlece z poslední minuty úvodní třetiny odpověděl na zátku prostřední dvacetiminutovky Doležal. V základní hrací době už další branka nepadla, v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Jihočechy Fillman.

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice 1:2 po prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. M. Kadlec - 22. Z. Doležal (Bradley, 62. Fillman (Z. Doležal, Bradley). Rozhodčí: Pilný, Obadal - Lukš, Coubal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváků: 1420.

Litoměřice: Michajlov - Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dluhoš - Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec - Voženílek, M. Zadražil, Przybyla - Šik, M. Havelka, J. Dvořák - Machač, Jirásek.

České Budějovice: Strmeň - Pýcha, Pavlin, Fillman, Kutlák, Vydarený, Plášil - Čermák, Heřman, Babka - P. Novák, Gilbert, Endál - Beránek, Dančišin, Šimánek - Bradley, R. Přikryl, Z. Doležal.

Hlasy trenérů:

Daniel Tvrzník (Litoměřice): Myslím, že z naší strany to byl v této sestavě výborný výkon, za který musím klukům poděkovat. Myslím, že ve třetí třetině už Budějovice neměly takový tlak jako v předchozích třetinách a my jsme se stali aktivnějším mužstvem. Každý vybojovaný bod proti takto silnému mužstvu je cenný a my si ho vážíme.

Václav Prospal (České Budějovice): Myslím, že jsme odehráli výborný zápas, který měl skvělou atmosféru. Samozřejmě se mi toto utkání hodnotí mnohem lépe než naše poslední utkání s Třebíčí. Jsem moc rád, že se mužstvo dokázalo během jednoho dne zkonsolidovat a podat dobrý výkon podpořený skvělým Honzou Strmeněm v brance. Všichni kluci, kteří do tohoto utkání nastoupili, ho odpracovali na maximum přesně podle mých představ. Tři body by byly skvělé, ale samozřejmě jsme spokojeni i se dvěma a kluci zaslouží velkou pochvalu.