Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Konec roku zakončil ČEZ Motor báječně, vyhrál v Litoměřicích

LITOMĚŘICE - 29.12.2014 20:52

Nejlepším možným způsobem zakončili hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice letošní kalendářní rok. V 39. kole první ligy dnes vyhráli na ledě Litoměřic 3:1. V sobotu, tedy už v novém roce, je čeká další venkovní zápas na ledě Jihlavy. Tam se za nimi chystá početná výprava fanoušků, jen zvláštním vlakem má vyrazit přes tisíc Motoráků, další pojedou auty po vlastní ose.

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

I když v první dvacetiminutovce branka nepadla, diváci se rozhodně nenudili. Oba brankáři čelili několika šancím, se všemi si poradili, a tak se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

V prostřední části šli do vedení hosté, kanonýr Nouza zavezl puk do útočné třetiny, napřáhl a trefil se pod lapačku brankáře. Chvíli po polovině zápasu však bylo srovnáno, autorem gólu byl Černoch. Ještě jednou však udeřili Jihočeši a byl to znovu Nouza. Tečoval nahození Žovince mimo dosah Krále.

Ve třetí třetině Nouza málem zkompletoval hattrick, domácí brankář však byl tentokráte na místě. Ještě jednou však kapituloval, proti ráně Vráblíka byl bezmocný a Motor tak získal další tři body do tabulky.

Branky a nahrávky: 33. Černoch (Schwamberger, Racek) - 22. Nouza (Straka, Mucha), 38. Nouza (Žovinec), 45. Vráblík (Pajič). Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1450.

Litoměřice: Král - Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Kolář, Špelda, Mikliš - V. Bílek, Kalla, Rys - Novák, Švagrovský, Ondráček - Z. Doležal, Volek, Chlapík - Schwamberger, Černoch, Racek.

České Budějovice: Bláha - Vráblík, Škopek, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Semrád, Suchánek - Boháč, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Heřman - Vaniš, Rob, Prokeš - Trummer, Bárta, Přibyl.