Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

V Chomutově ČEZ Motor bojoval, za prohru v prodloužení bere bod

CHOMUTOV - 31.03.2015 20:17 - Aktualizováno: 31.03.2015 20:17

Ani ve čtvrtém zápase baráže o extraligu nepoznali hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice chuť vítězství. Dnes prohráli po statečném výkonu v Chomutově po prodloužení 3:4. V pátek přivítají na svém ledě od 17 hodin Olomouc.

Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 0:0 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

V úvodní třetině byl nejdříve lepší Chomutov, který šel do vedení v 8. minutě, kdy se zblízka proti Gábovi prosadil Hřebejk. V posledních pěti minutách však doplatili domácí na svoji nedisciplinovanost a Motor dokonale skóre obrátil třemi využitými přesilovkami. Postupně se trefili Kuchejda, Nouza (ten při početní výhodě 5 na 3) a Vráblík.

Po přestávce se očekával nápor Pirátů, který také přišel a byl navíc brzo podpořen vyloučením Semráda, za které Motor pykal. Od modré čáry puk před bránu poslal Vladimír Růžička, Gába zřejmě nic neviděl (stínil mu bohužel dokonale obránce Vráblík) a domácí se radovali ze snížení. A vzápětí mohl vyrovnat Račuk, nadvakrát však před brankou neuspěl. V polovině třetiny dostal Pašek pět minut za atak Hřebejka, vzápětí šel na dvě minuty na trestnou lavici Suchánek za zdržování hry a Piráti hráli dvouminutovou přesilovku 5 na 3. A tu 17 vteřin před jejím uplynutí proměnili díky Davidu Květoňovi a srovnali na 3:3. Následující dvě minuty oslabení 5 na 4 už Motor přestál bez úhony. Stejně tak přestál i další oslabení a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině to byli Jihočeši, kterým se naskytla obrovská možnost jít opět do vedení. V 45. minutě fauloval Toman ujíždějícího Nouzu a rozhodčí nařídili trestné střílení! To se však Nouzovi vůbec nepovedlo, puk mu sjel z hokejky a Hanuljak vůbec nemusel zasahovat. Při hře 4 na 4 se pak dostali do brejku Piráti, Hovorka měl vyloženou šanci, ovšem Gába skvěle zasáhl. V 50. minutě pak trefil Hovorka horní tyč Gábovy branky! Motor následně přežil Vráblíkovo vyloučení za úmyslné zdržování hry, během kterého trefil David Květoň tyč. Chomutov pak při další přesilovce svíral Motor v kleštích, ale Gába několikrát čaroval a držel hosty nad vodou. Početní výhodu měl následně i hostující celek, ale také bez gólového vyjádření. Ve třetí třetině tak branka nepadla a šlo se do pětiminutového prodloužení.

V prodloužení se dlouho nic nedělo, až minutu a půl před jeho koncem přišlo vyloučení hostujícího Semráda a s tím přesilovka Pirátů 4 na 3. A v ní druhý bod vystřelil Chomutovským nechytatelnou tvrdou střelou Toman.

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk (Gajovský, Rutta), 26. Růžička (O. Kaše), 33. David Květoň (Růžička), 65. Toman (Hovorka) - 15. Kuchejda (Pajič, Punčochář), 18. Nouza (Straka, Rob), 20. Vráblík (Nouza, Mucha). Rozhodčí: Úlehla, Fraňo - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:3. Diváků: 3879.

Chomutov: Kopřiva (21. Hanuljak) - Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Šulák, Toman, Koma, Bartejs - Hovorka, Gajovský, Hřebejk - D. Květoň, Růžička, O. Kaše - Račuk, Kämpf, Sinisalo - McGregor, Dušek, L. Květoň.

České Budějovice: Gába - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Škopek - Marek, Pajič , Švihálek - Nouza (A), Straka, Kuchejda - Vaniš, Rob, Přibyl - Pašek, Trummer, Boháč - Švec.