Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Na ledě lídra získal ČEZ Motor cenný bod, v Chomutově prohrál až na nájezdy

CHOMUTOV - 01.02.2015 08:55

V 50. kole první ligy uhráli včera hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice na ledě suverénního lídra soutěže Chomutova cenný bod, když prohráli 2:3 až po samostatných nájezdech. V pondělí se Jihočeši představí v Prostějově (18) a ve středu zakončí základní část soutěže doma s Litoměřicemi (17.30).

Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 3:2 po s. n. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Jihočeši, v jejich sestavě chybělo zase několik zraněných (Růžička, Semrád, Pajič, Heřman a Švec), sice v úvodní třetině vystřelili na domácího brankáře jen čtyřikrát, ale přesto šli do vedení. Obránce Vráblík si od mantinelu odvážně nabruslil až před brankáře Kopřivu a protlačil kotouč za jeho záda. A když Bláhovi jednou pomohla branková konstrukce a jeden gól domácím rozhodčí neuznali, Motor šel do šaten s náskokem.

V prostřední části přišel výrazný tlak Severočechů, který přinesl obrat ve vývoji skóre. Nejdříve Ondřej Kaše nadvakrát překonal Bláhu a 57 vteřin před koncem druhého dějství zvýšil Stehlík na 2:1.

Ve třetí dvacetiminutovce ale dokázali Jihočeši srovnat, když v signalizované výhodě šikovně usměrnil Škopkovo nahození Rob. Na řadu tak přišlo prodloužení. To o vítězi nerozhodlo, takže následovaly samostatné nájezdy. Ve třetí sérii se trefil domácí Hovorka, a protože Rob neuspěl, bod navíc brali Piráti.

Branky a nahrávky: 36. Kaše (Gajovský, Hřebejk), 40. Stehlík (Dušek, Kämpf), rozhodující nájezd Hovorka - 11. Vráblík (Straka, Nouza), 51. Rob (Škopek, Marek). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4815.

Chomutov: Kopřiva - Rutta, Skinner, Koma, Toman, Stehlík, Bartejs, Titov, Šulák - Hovorka, Růžička, D. Květoň - O. Kaše, Gajovský, Hřebejk - L. Květoň, Kämpf, Dušek - Chlouba, Račuk, Sinisalo.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Suchánek, Škopek - Nouza, Straka, Švihálek - Kuchejda, Boháč, Vaniš - Marek, Rob, Prokeš - Pašek, Bárta, Přibyl.