Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

V prvním semifinále o Evropu Dynamo v Mladé Boleslavi prohrálo, odveta je v sobotu

MLADÁ BOLESLAV - 21.06.2020 19:11

V prvním utkání semifinále ve skupině o Evropskou ligu prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama v Mladé Boleslavi 2:1. Odveta je na pořadu v sobotu od 15.00 hodin na Střeleckém ostrově.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

Jihočeši nastoupili v brance s Křížkem za zraněného Drobného a od úvodního hvizdu dávali jasně najevo, že nepřijeli bránit a byli lepší. Zaslouženě se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy zprava od lajny zacentroval Mézsáros a ve vápně se levý bek hostů Novák nádherně dostal k hlavičce a míč poslal k levé tyči mladoboleslavské branky. O šest minut později ale hostům zatrnulo. Fulnek nastřelil v šestnáctce ruku Talovierova a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Jeho exekutor Budinský ale prudkou ranou pouze trefil pravou tyč! Domácí měli v této fázi přece jen více ze hry, Ladra mířil z 18 metrů těsně nad břevno. Ale ani Dynamo nebylo pasivní. Schranz dával hlavou po centru Nováka nad a Čavošovu střelu vytěsnil obránce Tatajev hlavou na roh.

Do druhého poločasu nenastoupil za Dynamo kvůli zdravotním potížím Sivok, jeho místo zaujal Havel. Hodně ovšem v jeho začátku ubrali Jihočeši z aktivity a vůbec se nedostávali do hry.A málem se jim nevyplatilo, Budinský naštěstí pro ně trefil pouze břevno. V podstatě se hrálo pouze na jednu branku. Až v 63. minutě přišel konečně brejk černobílých a Tatajev hasil na poslední chvíli. Ale v 66. minutě přišel za pasivitu na hosty trest. Wágner ve vápně podržel míč, našel Ladru a ten po zemi k pravé tyči vyrovnal. O dvě minuty později zaváhal Tatajev, Fulnek centroval, ale Wágnera nenašel. Skóre domácí otočili v samém závěru. Ledecký nesmyslně na půli přihrával, místo spoluhráči předložil míč domácím a ti z brejku dali Maškem na 2:1.

Branky: 66. Ladra (Wágner), 89. Mašek (Fulnek) - 14. P. Novák (Mészáros). ŽK: Zelený, Túlio - Talovierov, Mészáros, Ledecký. Rozhodčí: Proske - Kříž, Dresler. Diváků: 1230.

Hlasy trenérů:

Jozef Weber (Ml. Boleslav): V prvním poločasu nám chyběl pohyb, což se po přestávce změnilo, náš tlak gradoval a v hektickém závěru jsme výsledek otočili.

David Horejš (Dynamo): Sivok samozřejmě v druhém poločasu chyběl, ale Havel si své odehrál. Mrzí mě prohra, projevila se naše nezkušenost, měli jsme jsme zbytečné ztráty míče, především ta chyba před druhým gólem neměla být. Měli jsme to dobře rozehrané, vedli jsme, ale v druhém poločasu už jsme nehráli tak dobře jako v prvním.