Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Dynamo remizovalo na úvod FNL ve Vlašimi, šance ale byly na vítězství

VLAŠIM - 02.08.2015 08:42 - Aktualizováno: 02.08.2015 09:14

Fotbalisté Dynama začali nový ročník Fotbalové národní ligy remízou na hřišti Vlašimi 1:1. V zajímavém duelu si oba celky vytvořily celou řadu gólových příležitostí a především ve druhém poločase bylo Dynamo častěji ve výborných střeleckých pozicích, Linhart přitom neproměnil penaltu.

FC Graffin Vlašim - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)

Ve Vlašimi Jihočeši špatně začali a od 5. minuty prohrávali. A mohlo být ještě hůř, protože v 17. minutě zachránilo překonaného Křížka břevno. Dynamo vyrovnalo z první vážnější ofenzivní akce. Jurdík kolmicí našel za obranou Linharta, který šel sám na Budínského, a po dlouhé kličce z úhlu trefil odkrytou svatyni. Jihočeši hru vyrovnali a do přestávky mohli zvýšit. Šimák se hezky uvolnil u postranní čáry, dal míč pod sebe na Linharta, ten ale z malého vápna trefil jen připraveného gólmana.

Po pauze pokračoval fotbal plný nepřesností z obou stran. O něco aktivnější bylo přeci jen Dynamo. Po hodině hry si na Šimákův trestný kop naskočil nehlídaný Novák, ale z dobré příležitosti zamířil opět jen do středu branky. Vlašim hrozila jen výjimečně jako v 68. minutě, kdy po závaru hlavičkoval Štochl mimo branku. O dvě minuty později právě Štochl ve vápně fauloval střídajícího Kaloda a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si vzal Linhart, ale trefil jen spojnici tyče a břevna. Vlašim ožila a zejména aktivní Kučera dělal hostujícím bekům problémy. Jednu z jeho střel Křížek vyrazil, následně se Hricův odkop odrazil od Kučery na břevno. Konstrukce branky zněla i na druhé straně, Kalod po centru Řezáče trefil hlavou tyč. Zápas tak skončil remízou.

Branky: 5. Nový - 29. Linhart, ŽK: Hronek, Nový - Hric, Rozhodčí: Příhoda - Koval, Melichar. Diváků: 885.

Vlašim: Budínský - Nový, Štochl, Toml (75. Hell), Vondra - Vebr - Reiter, Hronek (46. Hašek), Kučera - Matějka, Nečas (46. Jícha).

České Budějovice: Křížek - Řezáč, Hric, Karafiát, Novák - Pešek (69. Kalod), Benát (61. Hála), Šimák, Funda (89. Wermke) - Linhart, Jurdík.