Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Táborsko válí, vyhrálo ve Vlašimi, trenér Frňka skončil na tribuně

VLAŠIM - 19.10.2014 09:07

Sobotní druholigové fotbalové derby dvou týmů, kterým se říká ševci, dopadlo lépe pro Jihočechy. FC MAS Táborsko zvítězil ve Vlašimi 4:2, když vítěznou branku vsítil ve druhé půli Strnad. Ten si připsal pátý zásah sezony. Dvakrát se trefil Javorek a jako první skóroval Hric. Potvrdil se trend posledních ročníků, že Táborsku se ve Vlašimi nadmíru daří.

FC Graffin Vlašim - FC MAS Táborsko 2:4 (2:2)

Táborsko si připsalo pátou výhru v ročníku a je stále neporaženo. Ve Vlašimi šlo do vedení už v 10. minutě. Po standardní situaci se trefil hlavou Hric. A za dvě minuty se skvěle uvolnil Javorek a poslal míč na bližší tyč na 0:2. Za této situace mohli Jihočeši duel definitivně rozhodnout, ale opak se stal pravdou. Vlašimský Hronek dvěma góly skóre srovnal ještě do poločasu.

Po obrátce diváci viděli ještě dvě branky, ale už jen za zády vlašimského gólmana Fendricha. Vítězný gól se začal rodit u Traorého, který skvěle přihrál Strnadovi - 2:3. To běžela 59. minuta. Čtvrtý gól Táborska přišel po vyšachování vlašimské obrany a střele Javorka - 2:4. Ve Vlašimi se jinak hrálo strhující utkání, které lépe zvládli Jihočeši. Ti neprohráli již deset zápasů a sérii se pokusí prodloužit příště v Pardubicích.

Branky: 18. a 37. Hronek - 12. a 68. Javorek, 10. Hric, 59. Strnad. Rozhodčí: Adámková - Caletka, Machálek. ŽK: Grajciar, Janda - Divíšek, Javorek, Džafič. Diváků: 680.

Vlašim: Fendrich - Petrů, Simerský, Štochl, Starý - Putz - Kučera (63. Janda), Hronek, Grajciar, Průcha (79. Barák) - Jakubov (63. Matějka).

Táborsko: Toma - Džafič, Hric (70. Presl), Ciferský, Divíšek - Sladký - Ciku (51. Nešický), Traore, Javorek, Tusjak - Strnad (81. Musiol).

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Jsem rád, že jsme vyhráli, protože to nebylo snadné utkání. Prosadili jsme se aktivní, dobrou hrou. Čelili jsme Vlašimi, která má úplně jiný styl než na jaře. Za stravu 2:0 jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, ale stalo se tak až ve druhém poločase. Utkání jsme zvládli a dotáhli ho do vítězného konce. Jsem také rád, že proměňujeme šance, které si vypracujeme. Ve druhém poločase jsme měli ještě asi čtyři tisíciprocentní šance. Mohli jsme vyhrát výrazněji. Museli jsme řešit situaci, kdy nemohl nastoupit kapitán Mráz. Nahradil ho vynikajícím způsobem Hric, který navíc dal gól. Vracejí se nám pomalu marodi Šiml a Presl, po této stránce se situace lepší. Hodně mě mrzí, že jsme soupeře nechali vyrovnat na 2:2. Vypadli jsme z tempa, na pravé straně jsme vyrobili dvě chyby. O přestávce jsem měl výhrady k našemu profesorskému přístupu, který jsme předvedli po dvou našich vstřelených brankách. Vyrovnaný zápas měl celkově vysokou úroveň, hrálo se nahoru, dolů. Projevili jsme efektivitu při zakončení. Už v první půli mě sudí Adámková vykázala na tribunu. V jednu chvíli jsem se rozčílil a praštil o zem lahví, která nechtíc vlétla do hřiště.