Chrudimsko Pardubicko

V tragické závěrečné pětiminutovce ztratilo Dynamo v Pardubicích vedení

PARDUBICE - 12.10.2013 12:43 - Aktualizováno: 12.10.2013 12:44

Za krásného slunného dopoledne získali dnes v televizním utkání fotbalisté českobudějovického Dynama v rámci 11. kola Fotbalové národní ligy v Pardubicích pouze bod za remízu 1:1. Nebýt ale z jejich strany špatně odehrané závěrečné pětiminutovky, mohli si odvézt všechny tři body, protože až do zmíněného závěru měli utkání pod kontrolou a v pohodě si hlídali jednogólové vedení.

FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

První čtvrthodina nepřinesla nic zajímavého, snad jen střela Vyskočila ze 4. minuty stála za zaznamenání. Poté se však už hrál docela zajímavý fotbal. Výbornou šanci měl domácí Pospíšil, který ve 20. minutě vystřelil ve vápně, ovšem přímo na Křížka. O dvě minuty později chyboval na půli Klesa v roli posledního a byl to opět Pospíšil, který mohl jít sám na bránu. Zvolil ale únik do levé strany a Klesa ho v pohodě doběhl. Ve 27. minutě ale zničehonic udeřili Jihočeši. Klesův centr zleva domácí obránce netrefil a odražený balon na hranici velkého vápna krásně napálil k pravé tyči Hašek - 0:1. Pardubičtí se však rychle otřepali a hrozili vydařenou kombinací v protiútocích, v koncovce si však nevedli přesně. V 35. minutě se ve vyložené šanci ocitl Linhart, po perfektním Haškovo centru ale hlavou mířil nad branku. O šest minut později poprvé zahrozil Jeřábek, jeho střelu k levé tyči ale parádně Křížek vyrazil.

Pokud domácí fanoušci očekávali, že po přestávce přijde tlak Pardubic, museli být zklamaní. Hru totiž s přehledem kontrolovali Jihočeši. Změnu přinesla na chvíli 63. minuta, kdy Kudrna krásně vystřelil z 18 metrů a Křížek musel k pravé tyči rychle na zem a vyrazil na roh. Východočeši se nadechli k tlaku, ale k výraznému ohrožení branky se nedostali. Pak se ovšem přiblížil pro Jihočechy hororový závěr a v hlavní roli byl Jeřábek. Sedm minut před závěrečným hvizdem jeho střelu Křížek ještě skvěle vyrazil, ovšem o dvě minuty později bylo srovnáno. Jeřábek ve vápně snadno obehrál Poliačka a levačkou zamířil nádherně k pravé tyči - 1:1. "Pořádně mi vyšla právě až ta poslední střela a zaplaťpánbů jsme tak aspoň vyrovnali," řekl po utkání šťastný střelec. Pardubice vycítily šanci ke zvratu a nechybělo mnoho, aby se tak opravdu stalo. Vinou "šílených" pěti minut se tak Jihočeši připravili o dva důležité body.

Branky: 85. Jeřábek - 27. Hašek Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vlasjuk. ŽK: 20. Hundák, 65. Jeřábek - 28. Hanzlík, 90. Vyskočil. Diváků: 870.

FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Fusek (75. Rešetár) - Janecký (53. Hodas), Hundák.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Poliaček, Jarolím, Benát, Klesa - Vyskočil, Linhart (46. Kalod).