Jablonecko Liberecko

Jihostroj je volejbalovým mistrem České republiky!

LIBEREC - 26.04.2014 22:40

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice jsou po roční přestávce opět mistry České republiky! Pátý zápas finálové série dnes vyhráli v Liberci 3:2 a celou sérii tak ovládli poměrem 4:1.

5. zápas: Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice 2:3 (25, -15, -19, 22, -9)

Jihočeši do zápasu dobře vstoupili, jenže nevynucenými chybami o náskok přišli. První set dospěl do vyrovnané koncovky. V ní se rozehrál liberecký univerzál Jan Hadrava, který také úvodní dějství nekompromisně zakončil - 27:25.

Následující dva sety však na palubovce kralovali Jihočeši, moc toho domácím nedovolili a k titulu jim tak chyběl už jen jeden vítězný set. Ten čtvrtý dnešní to nebyl, v koncovce Liberec odvrátil kones sezóny a šlo se tak na tie-break. A ten byl vydlážděný ke zlatu pro Jihostroj! Ten nejdříve vedl 1:4, díky Hadravovi Severočeši srovnali na 4:4. Skóre pak narostlo na 6:10, 8:13 a nakonec na 9:15, čímž propukla velká jihočeská radost jak na palubovce, tak i mezi početnou skupinou fanoušků Jihostroje, kteří se do Liberce vypravili.

Rozhodčí: Labašta, Hudík. Čas: 127 minut, diváků 1390. Konečný stav série: 1:4.

Jihostroj: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek, libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.

Liberec: Janouch, Hadrava, Staněk, Beer, Burrow, Hýský, libero Kopáček (Správka, Zajíček, Vencovský, Řezníček, Leikep). Trenér Michal Nekola.