Jablonecko Liberecko

Jihostroj se jen tak nedá, v Liberci srovnal finálovou sérii na 1:1

LIBEREC - 20.04.2014 08:48

Bravo! Volejbalisté českobudějovického Jihostroje srovnali stav finálové série na 1:1, když včera zvítězili v druhém utkání hraném v Liberci po velkém dramatu 3:2. Série se nyní přesouvá do Českých Budějovic, hrát se bude v úterý a ve středu vždy od 18 hodin. Českým mistrem se stane celek, který zvítězí čtyřikrát.

Dukla Liberec - Jihostroj České Budějovice 2:3 (-22, 28, -23, 23, -9)

Jihočechy vůbec nepoznamenala páteční prohra, kdy neuhráli ani set a sehráli na severu Čech parádní bitvu. Překonávali se v obětavosti, podařilo se jim několik vynikajících zákroků v poli a první set byl jejich.

Ve druhém setu Liberečtí hostům odskočili, v koncovce vedli 24:21, ale rozhodnuto nebylo! Jihočeši srovnali krok, ale pak přece jen dramatický závěr setu zvládla Dukla 30:28.

Napínavý večer pokračoval i ve třetí sadě, která skončila opět nejtěsnějším možným rozdílem, misku vah překlopili na svou stranu hosté - 23:25. A když vedli ve čtvrtém setu 13:20 a následně 18:23, nikdo asi už nevěřil, že se Dukla znovu dostane do zápasu. Byla to ale pravda, Liberečtí uhráli sedm bodů v řadě a set vyhráli 25:23.

Šlo se tedy do pátého setu. Jihostroj se nezvládnutou koncovkou předchozí sady nedal otrávit, vedl 5:9 a 7:12 a zvrat už nedopustil. Vyhrál tie-break 9:15 a srovnal sérii na 1:1.

Čas: 147 minut. Rozhodčí: Činátl, Renčín. Diváků 1254.

Liberec: Janouch, Hadrava, Burrow, Správka, Leikep, Beer, libero Kopáček (Vencovský, Hýský, Staněk, Řezníček). Trenér Nekola.

Jihostroj: Habr, Kriško, Kuliha, Michálek, Mach, Sobotka, libero Hupka. Trenér Svoboda.