Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Táborsko v Sokolově vedlo, nakonec remizovalo

SOKOLOV - 29.03.2014 18:08 - Aktualizováno: 29.03.2014 18:09

Bod za remízu 1:1 získali dnes na hřišti Sokolova fotbalisté lídra Fotbalové národní ligy FC MAS Táborsko.

Baník Sokolov - FC MAS Táborsko 1:1 (1:1)

Hosté začali na západě Čech lépe. Do vápna brankáře Dvořáka létal jeden centr a jeden rohový kop za druhým. Za aktivitu bylo Táborsko odměněno penaltou, kterou spolehlivě proměnil Šimák. Domácí stihli do poločasu srovnat po rychlé akci Dřížďala a ráně Kuzmanoviće, který dorazil svůj vlastní pokus. Do přestávky pak byl Sokolov lepším týmem.

Ve druhé půli se dá hovořit o vyrovnané partii. Domácí sice nastřelili Kobylíkem v 68. minutě břevno, ale to už hosté mohli vést. V 51. minutě netrefil Musiol po akci Šimáka odkrytou bránu a pak měl ještě velkou příležitost Presl.

Branky: 38. Kuzmanovič - 31. Šimák z pen. Rozhodčí: Nenadál - Plesar, Pochylý.
ŽK: Vaněček, Hruška - Javorek. Diváků: 1024.

Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal, Hruška, Vondráček, Hrubý - Schut, Hofmann - Vaněček, Kobylík (73. Šamánek), Dvořák II. (89. Ivasko) - Kuzmanovič.

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Šiml - Džafič, Javorek, Šimák, Presl (70. J. Rabiňák) - Musiol.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky. Remíza znamená, že máme do tabulky pravdy zisk, ale teprve až po skončení soutěže se ukáže, zda to byla ztráta, či nikoliv. Hráli jsme na půdě soupeře, který patří ve druhé lize k první pětce, má konsolidovaný kádr. Z tohoto pohledu bychom s bodem měli být spokojeni. Z našeho úvodního tlaku se kromě vstřelené branky dalo vytěžit více. Prvních třicet minut jsme dominovali, ovládli jsme hru. Měli jsme řadu dobrých situací. Paradoxně nám ublížil gól z penalty, ztratili jsme po ní aktivitu. Soupeř z krásné akce vyrovnal a do poločasu byl nebezpečnější než my. Ve druhé půli měly oba týmy příležitosti, přičemž ty naše byly větší. Fotbal se ale hraje na šance, které skončí v síti. Bohužel Zbyněk Musiol netrefil prázdnou bránu, kterou přestřelil. I to se ve fotbale stává. Musíme respektovat sílu soupeře. Máme bod, i když jsme chtěli tři. Remíza je asi spravedlivá.