Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Banes Motor porazil Vary i potřetí a je ve čtvrtfinále play off

KARLOVY VARY - 09.03.2024 20:09

Hokejisté českobudějovického Banes Motoru České Budějovice vyhráli dnes i třetí zápas předkola extraligového play off, po dvou domácích výhrach uspěli v Karlových Varech 3:1, celkově sérii 3:0 a zajistili si postup do čtvrtfinále.

Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Motor začal výborně a už ve 3. minutě první přesilovku zápasu využil bombou Gulaš po Pechově přesné přihrávce. Záhy ale přišel nepříjemný okamžik, zápas bohužel skončil pro obránce Hovorku, který byl po nárazu do mantinelu odvezen na nosítkách se zraněním kotníku (na ledě se objevil na závěrečné děkovačce hostujícím fanouškům). Ve 12. minutě byl vyloučen za faul kolenem na pět minut plus do konce utkání Valský. Dlouhou přesilovku soupeře však Motor s přehledem ubránil. Ve druhé třetině Energie tlačila, ale z gólu se radovali Jihočeši, když v přesilovce našel Pech před brankou Kondelíka a ten zblízka mířil přesně. V závěrečné dvacetiminutovce nejdříve rozhodčí po zhlédnutí videa neuznali třetí gól Motoru, poté pak Vary při přesilovce snižily, ale půl minuty nato důrazný Harris zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl a Motor slaví postup do čtvrtfinále!

Branky a nahrávky: 49. O. Procházka (Kangasniemi, T. Rachůnek) - 3. Gulaš (Pech, Štencel), 37. Kondelík (Pech, Štencel), 50. Harris (M. Beránek, Pýcha). Vyloučení: 6:4 (navíc host. Valský 5 + do konce), využití: 2:1. Rozhodčí: Hradil, Veselý – Kajínek, Gerát. Diváků: 4746. Konečný stav série: 3:0.

K. Vary: Frodl – Bartejs, Mikyska, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa – O. Beránek, Černoch, Hladonik – Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek – O. Procházka, Kofroň, Redlich – Kružík, Koffer, Rulík. Trenéři Eismann a Šik.

Motor: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Štich – Gulaš, Kondelík, F. Přikryl – Kubík, Harris, M. Beránek – Valský, Pech, Simon – Vopelka, Koláček, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.