Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Banes Motor vyhrál v Karlových Varech a stále bojuje o čtvrté místo

KARLOVY VARY - 25.02.2024 18:27

Ve 49. kole Tipsport extraligy vyhráli hokejisté Banes Motoru České Budějovice po velice slibném výkonu v Karlových Varech 3:0 a stále si drží naději na přímý postup do čtvrtfinále play off. Další zápas odehrají v úterý doma s Třincem (17:30).

Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Po bezbrankové první třetině se Motor prosadil ve druhé části dvakrát v přesilových hrách, když se pokaždé trefil Ordoš. Vítězství pak pečetil v poslední minutě při domácí power play střelou do prázdné brány Martin Beránek.

Branky a nahrávky: 26. Ordoš (Pech, Kubík), 37. Ordoš (Kondelík), 60. M. Beránek. Vyloučení: 5:4, využití: 0:2. Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír. Diváků: 3237.

K. Vary: Frodl – Mikyska, Bartejs, Stříteský, McFadden, Plutnar, Havlín, Dlapa – O. Beránek, Černoch, Hladonik – O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek – Kružík, Jiskra, Kangasniemi – Koffer, Kofroň, Redlich. Trenéři Eismann a Šik.

Motor: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel – Gulaš, Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, M. Beránek – Valský, Pech, Kubík – Vopelka, Koláček, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hlasy trenérů:

Vojtěch Šik (K. Vary): "Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy jsme udělali zbytečné fauly a inkasovali dva góly. Sami jsme si nepomohli v přesilovce. Když nedáme gól, nemůžeme chtít vyhrát."

Jiří Hanzlík (Motor): "Po neúspěšném období, kdy jsme nesbírali body, pro nás bylo důležité vyhrát a spravit si sebevědomí. To se nám podařilo a jsme rádi za vítězství. Statisticky byly úspěšné naše speciální týmy a podržel nás Honza Strmeň v brance, který vyřešil několik složitých situací a vychytal nulu."