Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Motor se v Karlových Varech trefil pětkrát, inkasoval jen třikrát a bodoval naplno

KARLOVY VARY - 08.10.2021 21:52

V utkání 12. kola Tipsport extraligy hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli dnes v Karlových Varech 5:3 a získali cenné tři body. Další si budou moci případně připsat již v neděli, kdy přivítají Vítkovice (17.00).

HC Energie Karlovy Vary - Motor České Budějovice 3:5 (0:3, 3:1, 0:1)

Úvodní třetina vyšla hostům na jedničku. Po dvou gólech Pecha a jednoho Voženílka šli do šaten o přestávce s jasným náskokem. Jenže po obrátce domácí během dvou minut snížili na rozdíl jednoho gólu a rázem tu bylo drama. Kanonýr Jihočechů Gulaš pak náskok Motoru zvýšil, ale Vary také znovu skórovaly. V závěrečné třetině pak klid na hokejky hostů přinesla krásná střela Holce a protože se do konce základní hrací doby už skóre nepohnulo, získal Motor tři důležité body.

Branky a nahrávky: 21. Flek (T. Rachůnek, Hladonik), 23. Koblasa (T. Hanousek), 37. Plutnar (Kohout) – 1. Pech (Šenkeřík, M. Hanzl), 8. Pech (Vráblík, Štencl), 16. Voženílek (Gulaš, Bindulis), 35. Gulaš (Abdul, Pech), 49. Holec. Vyloučení: 4:4, využití: 0:1. Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Lederer, Zíka. Diváků: 2956.

K. Vary: F. Novotný – Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Martin Rohan – Flek, Hadonik, T. Rachůnek – O. Bedránek, Jiří Kulich, Průžek – Kohout, Kracík, Koblasa – Vondráček, Osmík, Redlich. Trenéři Pešout a Mariška.

Motor: Hrachovina – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Štich – Valský, M. Hanzl, Abdul – Gulaš, Pech, J. Ondráček – M. Beránek, D. Voženílek, Venkrbec – Karabáček, Toman, Holec. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Hlasy trenérů:

Tomáš Mariška (K. Vary): "Rozhodla první třetina, kdy jsme nebyli v zápase, prohrávali jsme souboje a pustili jsme soupeře do tříbrankového vedení. I když jsme měli ve druhé třetině dobrou pasáž, tak jsme si nepomohli v přesilovkách. Ve třetí části už jsme neměli síly zápas otočit."

Jaroslav Modrý (Motor): Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme diktovali tempo, měli jsme velice dobrý pohyb, vytvářeli si šance a dali z nich góly. Ve druhé třetině domácí přidali, snížili, ale ve třetí jsme hráli zodpovědně a našli cestu, jak zvítězit. S Matějem Tomanem to nevypadá dobře, podle prvních vyšetření má zřejmě zlomenou ruku."