Královéhradecko Rychnovsko

Dynamo znovu dostalo tři góly, potřetí za sebou nevyhrálo

HRADEC KRÁLOVÉ - 25.08.2013 17:20 - Aktualizováno: 25.08.2013 19:02

V 5. kole Fotbalové národní ligy dnes v duelu ještě loni ligových soupeřů porazil Hradec Králové na svém hřišti Dynamo České Budějovice 3:2. Domácí vedli o poločase již tříbrankovým rozdílem po hattricku Vaněčka, hosté v druhé půli dokázali už jen snížit na rozdíl jediné branky.

Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 3:2 (3:0)

Začátek utkání přitom vypadal pro Jihočechy velmi slibně. Už v 6. minutě si našel centrovaný míč Kalod, ovšem pouze trefil brankáře Lidra. To o pět minut později se Vaněček sám před Daňkem nemýlil a otevřel skóre zápasu. Za dalších pět minut se ve velké šanci ocitl Malinský, jeho střelu však gólman hostů skvěle vyrazil. Ve 27. minutě střílel Šisler, ale branku Jihočechů minul. Hrdinou Hradeckých se tak poté stal autor prvního gólu Vaněček, který mezi 34. a 36. minutou zkompletoval hattrick.

Ve druhé půli uběhlo dvacet minut a pro hosty mohlo být ještě hůř, ale Kučera naštěstí pro Jihočechy trefil pouze tyč. Dynamo se poté z otřesu oklepalo a v závěrečné čtvrthodině utkání řádně zdramatizovalo. Nejprve si domácí dali v 78. minutě vlastní gól a o čtyři minuty později na rozdíl jediné branky snížil z penalty Rýdel. Vyrovnat však již České Budějovice nestihly a nevyhrály tak potřetí za sebou. Na vedoucí Frýdek-Místek tak Jihočeši, kteří chtějí rychle postoupit zpět do první ligy, ztrácejí už šest bodů, na druhou Karvinou pět.

Poločas: 3:0. Branky: 11., 32. a 34. Vaněček - 78. vlastní Poděbradský, 82. Rýdel z pen., ŽK: Malinský - Machovec, Ježdík, Linhart, Němec, Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Ratajová. Diváků: 1566.

Hradec Králové: Lindr - Plašil, Rolko, Šisler, Poděbradský - Malinský (71. Kraják), Kučera, Janoušek, Zelený - Kulič (85. Hochmeister), Vaněček (89. Pillár).

České Budějovice: Daněk - Ježdík, Lengyel, Machovec (39. Novák), Hanzlík - Wermke (53. Klesa), Benát, Rýdel, Chmelo (65. Němec) - Kalod, Linhart.

Pavel Hoftych (trenér Dynama): Vítězství jsme Hradci nabídli hrubými chybami při prvních dvou gólech, což měl hodně mrzí. V prvním poločase jsme pro mě nepochopitelně působili chaoticky. Ve druhém poločasu jsme v závěru snížili a měli i šance na vyrovnání, ale šance měl i soupeř. Jsme zklamaný.