Banes Motor poprvé v sezoně porazil Třinec a stále bojuje o první čtyřku tabulky

- 27.02.2024 21:28

V 50. kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru nad obhájcem titulu z Třince poprvé v sezoně, a to přesvědčivě 5:2. Nadále tak jsou stále ve hře o přímý postup do čtvrtfinále play off. V dalším utkání přivítají v pátek Kladno (17:30).

Banes Motor České Budějovice - Oceláři Třinec 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Po úvodních nepříliš zajímavých minutách nastalo vzrušení v 10. minutě. Nejdříve hosté vyšachovali domácí obranu, ale gólman Strmeň skvěle vychytal v jasné šanci Nestrašila. Z protiútoku předvedl parádní sólo Přikryl, který ho zakončil bekhendem a otevřel skóre. V 16. minutě vyfasoval třinecký Hrehorčák trest 2 plus 2 a dlouhou přesilovku Motor využil, od modré se trefil Pýcha.

Druhá třetina začala dvěma přesilovkami Ocelářů. Při té první Strmeň zlikvidoval skvělým zákrokem střelu Hudáčka, ve druhé zaváhal za vlastní brankou jeho protějšek Kacetl, Ordoš ho obral o puk a pohodlně v oslabení zvýšil 3:0. A když se pak nádherně trefil Gulaš, Motor udělal důležitý krok k výhře.

Šest minut před koncem připravil Strmeně o druhou nulu v řadě sporným gólem bruslí v oslabení Daňo, ale Ordoš v pokračující přesilovce vrátil Motoru čtyřgólový náskok. V třinecké přesilovce pak Vrána upravil skóre na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 10. F. Přikryl (Štencel), 19. Pýcha (Harris, Kubík), 27. Ordoš, 38. Gulaš (Ordoš, Kondelík), 55. Ordoš (Pech, Štencel) – 54. Daňo, 58. P. Vrána (M. Roman, Marinčin). Vyloučení: 5:5, využití: 2:1, v oslabení: 1:1. Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Hynek, Špůr. Diváků: 5883.

Motor: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel – F. Přikryl, Harris, M. Beránek – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Valský, Pech, Kubík – Vopelka, Koláček, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Polášek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Mrtka – M. Růžička, Nestrašil, Daňo – Hrehorčák, P. Vrána, M. Roman – Kurovský, Čacho, L. Hudáček – Spěváček, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Jiří Hanzlík (Motor): „Už si snad ani nepamatuji v této sezoně zápas, který bychom měli takhle výsledkově i výkonem pod kontrolou. Neměli jsme žádné slabší pasáže. Snad jenom v závěru jsme zbytečně dostali gól v oslabení, ale celkově zápas hodnotíme pozitivně.“

Vladimír Országh (Třinec): „Gratuluji domácí k vítězství, které bylo zasloužené. Komplikovali jsme si hru vyloučeními, která nás stála hodně sil. Sami jsme si až na jednu výjimku nepomohli v přesilovkách. Zápas byl oboustranně hodně o soubojích. Tahali jsme za kratší konec a soupeř po zásluze vyhrál.“