Jihočeský kraj má dalších pět kilometrů dálnice v úseku Veselí nad Lužnicí - Bošilec

15.10.2017 10:38Zase o něco rychleji a bezpečněji mohou jezdit řidiči v Jihočeském kraji. Od čtvrtka 12. října jim slouží nový úsek dálnice D3 na trase Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Více než pět kilometrů nových komunikací stálo okolo 635 milionů korun bez DPH, což je o polovinu méně, než byla původní předpokládaná nabídková cena.

V pondělí začne v Masných krámech desátý ročník "Zvěřinových hodů"

15.10.2017 10:06V českobudějovické restauraci Masné krámy začne v pondělí 16. října již desátý ročník "Zvěřinových hodů", které již mnoho let patří k nejnavštěvovanějším gastroakcím roku. Jihočeskou zvěřinu dodají Lesy a rybníky České Budějovice, s.r.o. V nabídce se objeví nejoblíbenější pokrmy z minulých let - zvěřinová paštika, výpečky z divočáka a zvěřinové ragú na červeném víně.

Antonín Stavjaňa už není trenérem hokejistů ČEZ Motoru

14.10.2017 13:59Hokejisty českobudějovického ČEZ Motoru České Budějovice už nepovede do dnešního duelu s Přerovem trenér Antonín Stavjaňa. Po roce a půl u mužstva včera skončil.

Dálkový vodovod za více než 30 milionů už zásobuje Čimelice

07.10.2017 16:11Čimelice na Písecku se staly už 156. obcí napojenou na Vodárenskou soustavu jižní Čechy. Umožnil to více než osmikilometrový dálkový vodovod z Mirotic. Jeho stavbu, jejíž součástí je i vodojem, zahájil Jihočeský vodárenský svaz (JVS) loni a celkem vyšla na 35,2 milionu korun.

Jihočeský kraj zná své podnikatelské šampióny

06.10.2017 14:52Vodafone Firma roku 2017 Jihočeského kraje se jmenuje Unuodesign a specializuje se na dětské oblečení a výrobu látkových plen. Titul Česká spořitelna Zivnostník roku 2017 Jihočeského kraje získala Věra Vávrová, která úspěšně podniká v textilnictví a válcuje i zahraniční konkurenci.

Z vlčího výběhu Národního parku Bavorský les uteklo šest vlků

06.10.2017 14:39V noci na pátek utekli vlci ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu (okres Regen). Jak se zvířatům podařilo uniknout, není doposud zcela objasněno. Cizí zavinění zatím není zcela vyloučeno. Správa národního parku koordinuje další kroky s policií, vládou Dolního Bavorska, Okresním úřadem Regen a Bavorským ministerstvem životního prostředí a ochrany spotřebitelů.

Likvidace polomů po srpnové bouřce si vyžádala uzavření některých turistických tras

05.10.2017 15:16Od pondělí 2. října platí zákaz vstupu na vybrané turistické trasy v okolí Schwarzenberského kanálu na Stožecku. Důvodem je likvidace následků bouře, která se touto oblastí přehnala na konci srpna.

V Českém Krumlově sklidili panenskou úrodu vinné révy

23.09.2017 11:57Historicky první sklizeň panenské úrody vinné révy z krumlovské vinice v klášterní zahradě na Tramínu se včera uskutečnila v Českém Krumlově. O obnovení tradice pěstování vinné révy v Českém Krumlově se před třemi lety postarali zakladatelé Festivalu vína Český Krumlov, kteří právě v klášterní zahradě vysadili prvních 50 hlav hybridní odrůdy Solaris.

Temelínští technici rozšířili registr dárců kostní dřeně

20.09.2017 13:40Přesně 32 zaměstnanců elektrárny Temelín bylo nově zapsáno do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Ten aktuálně eviduje přes 70 tisíc lidí, kteří jsou připraveni při vyzvání podstoupit jeden ze dvou způsobů odběru kostní dřeně. Jen v ČR ročně onemocní leukémií několik set lidí. A pokud nepomůže chemoterapie, závisí jejich život na dobrovolnících, kteří prošli krevními testy při vstupu do registru a jsou připraveni darovat kostní dřeň.

Českobudějovická nemocnice zahájila provoz zrekonstruované chirurgie

20.09.2017 13:28Chirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice má nové zázemí. Z pavilonu CH se přestěhovalo do zrekonstruovaného 2. a. 3. patra pavilonu C. V uplynulých dvou letech tak byl v rámci stavebních prací v nemocnici postupně přestavěn téměř celý centrální pavilon.

Dálnici v úseku Borek - Úsilné budou moct řidiči využívat již od 27. září

16.09.2017 10:51Již od 27. září budou moci využívat řidiči nový úsek dálnice D3 Borek - Úsilné na Českobudějovicku. Práce postupovaly tak rychle, že se termín dokončení této komunikace podařilo zkrátit o dva měsíce. Během kontrolního dne na stavbě to ve čtvrtek konstatoval krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Při rozpadu elektrické sítě pomůže Temelín

16.09.2017 10:47Při problémech v přenosové soustavě a jejím rozpadu na několik ostrovních oblastí umí elektrárna Temelín během několika vteřin snížit výkon a zabránit blackoutu. Takový je závěr speciální ostré zkoušky, kterou ve čtvrtek v noci provedli odborníci z Temelína a ČEPS na druhém bloku. Při testu, který v Temelíně dělali naposledy v roce 2003, blok osmnáct minut nedodával elektřinu do sítě a ani z ní proud nevyužíval. V takzvaném ostrovním režimu vyráběl elektřinu pouze pro své důležité systémy. Energetici si tak naostro vyzkoušeli chování turbíny v jednom z nejsložitějších provozních stavů.

ZVVZ-Enven Engineering se vrací na Ukrajinu

16.09.2017 10:30Kontraktem za 18,3 milionu korun, uzavřeným s firmou Kolos Charkov na dodávku odlučovacího zařízení za parní kotel, se milevská společnost ZVVZ-Enven Engineering (ZEE) opět vrací na Ukrajinu, kde v minulých letech kvůli ozbrojenému konfliktu v Donbasu přišla o zakázky na ekologizaci uhelných elektráren za stamiliony korun.

V Písku se půjde už počtvrté pochod Za zdravé chlapy

16.09.2017 10:28Na prevenci urologických onemocnění, například prostaty, upozorní ve středu 20. září pochod Za zdravé chlapy, který už čtvrtým rokem pořádá Nemocnice Písek, a. s. Pochod startuje v 16.30 od písecké nemocnice.Už v 16.00 tam všichni účastníci získají modrá trička a také poukaz v hodnotě 90 korun pro konzumaci v závěru happeningové akce na Ostrově, kde pochod skončí.

Teplárna veřejnosti představí výrobní provozy a nabídne i zábavu

14.09.2017 10:57Především prohlídku výrobních prostor, ale i spoustu zábavy na volném prostranství areálu na Novohradské ulici, nabídne Teplárna České Budějovice v sobotu 16. září, kdy už pošesté v řadě pořádá Den otevřených dveří. Ten potrvá od 9 do 17 hodin.