Olomoucko Přerovsko Prostějovsko Šumpersko Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko

Janáčkův kiks přihrál matné Spartě tři body

01.04.2024 11:03Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli včera v 26. kole FORTUNA:LIGY s pražskou Spartou 0:1, když o osudu utkání rozhodla hrůzostrašná minela domácího brankáře. Spartě, která podala hodně matný výkon, tak spadly tři body do klína. V příštím kole se Jihočeši, kteří jsou v tabulce poslední, představí v neděli 7. dubna v Pardubicích (15.00).

Banes Motor poprvé v sezoně porazil Třinec a stále bojuje o první čtyřku tabulky

27.02.2024 21:28V 50. kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru nad obhájcem titulu z Třince poprvé v sezoně, a to přesvědčivě 5:2. Nadále tak jsou stále ve hře o přímý postup do čtvrtfinále play off. V dalším utkání přivítají v pátek Kladno (17:30).

Útočník Hanzl odchází z Banes Motoru do Finska

16.02.2024 20:14Hokejový útočník Martin Hanzl odchází z Českých Budějovic do finského týmu Sport Vaasa. Motor přesun třicetiletého hráče na sever Evropy oznámil na klubovém webu.

V Olomouci přišel Banes Motor zbytečně o dva body, nájezdy mu nesedí

28.01.2024 20:01Hokejisté českobudějovického Banes Motoru prohráli v dnešním 41. kole Tipsport ligy v Olomouci po samostatných nájezdech 2:3, když o vítězství v normální hrací době přišli 18 vteřin před koncem, kdy Olomouc vyrovnala při power play. V prodloužení Motor nevyužil dvakrát přesilovku 4 na 3 a druhý bod v samostatných nájezdech získali domácí. V úterý hrají Jihočeši v dohrávce 19. kola ve Vítkovicích.

Cenu Anděl 2023 za pozitivní přístup ke zdravotně postiženým získala Otevřená OKNA

24.01.2024 15:57Cenu hejtmana Anděl 2023 za pozitivní přístup ke zdravotně postiženým získala společnost Otevřená OKNA, z.ú., z Jindřichohradecka. Keramickou sošku v podobě anděla si převzali zástupci společnosti 24. ledna 2024 z rukou náměstkyně hejtmana pro sociální věci Lucie Kozlové. Ocenění je udělované jednou za dva roky v rámci krajského plánu na vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením. Slavnostní předání ceny Anděl se uskutečnilo již počtvrté.

Zápotočný skončil. Budějovice jsou bez trenéra

14.12.2023 13:07Pár hodin po středeční porážce 0:2 s Hradcem Králové rezignoval trenér fotbalového Dynama České Budějovice Tomáš Zápotočný. Dynamo prohrálo osm soutěžních zápasů po sobě a v lize je poslední. V sobotu ho čeká rozlučka s podzimní ligou na Bohemians (18.00). Klub Zápotočného konec oficiálně potvrdil ve čtvrtek ráno. Mužstvo pro poslední podzimní zápas převezme asistent Jiří Lerch.

Trenér Nikl v Dynamu skončil

23.11.2023 18:35Vedení fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice, které je v první lize poslední, a trenér Marek Nikl se dnes dohodli na ukončení spolupráce. Mužstvo přebírá dosavadní asistent Tomáš Zápotočný, jeho asistenty zůstávají Jiří Lerch a Jiří Kladrubský.

Po nemastném neslaném výkonu Banes Motor v Olomouci vyšel naprázdno

30.10.2023 10:18V 15. Tipsport extraligy prohráli v neděli hokejisté Banes Motoru České Budějovice v Olomouci po nemastném neslaném výkonu 2:5 a zaznamenali už sedmou porážku z posledních osmi zápasů, přičemž to jediné vítězství bylo v prodloužení s Pardubicemi. Již v úterý je čeká domácí zápas s Plzní (17:30).

Lvíčata remizovala v Českých Budějovicích s Walesem 1:1, o vítězství přišla v 96. minutě

13.10.2023 21:27Reprezentační fotbalový výběr do jedenadvaceti let v pátek večer na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích v kvalifikaci o EURO 2025 na Slovensku pouze remizoval s Walesem 1:1, když inkasoval vyrovnávací branku v šesté minutě nastaveného času. Po předchozí porážce na Islandu (1:2) tak opět mladíci ztratili důležité body. V úterý Češi znovu v Českých Budějovicích přivítají v dalším kvalifikačním klání mladé Dány (18.00).

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Týká se to i Českých Budějovic, ale Čedok má už jiného d

27.09.2023 20:31Největší tuzemské aerolinie Smartwings se rozhodly, že trojici letišť, konkrétně České Budějovice, Karlovy Vary a Pardubice, obsluhovat nebudou. Cestovním kancelářím tak zkomplikovaly plány novou sezonu.

Dynamo v Olomouci vedlo, ale nakonec odjelo s prázdnou

16.09.2023 20:21Fotbalisté českobudějovického Dynama po reprezentační přestávce prohráli v 8. kole FORTUNA:LIGY v Olomouci 2:1. Hosty poslal ve 20. minutě do vedení Skalák, ale Sigma ještě do poločasu otočila brankami Juliše a Navrátila. Dynamo tak prohrálo i čtvrtý venkovní zápas ligové sezony. V sobotu doma přivítá Mladou Boleslav (15.00).

Při nehodě na Českokrumlovsku vyhasly dva lidské životy

03.09.2023 15:25Dva lidské životy vyhasly při dnešní nehodě motorkáře a osobního auta na Českokrumlovsku. Nehoda se stala kolem 11:15 mezi obcemi Brloh a Smědeč. Na pomoc zraněným spěchaly tři posádky záchranářů a vrtulník. Ještě před jejich příjezdem poskytovali první pomoc svědci kolize.

Českobudějovické letiště žije už naplno

06.08.2023 12:08Odletová hala v Českých Budějovicích se konečně zaplnila cestujícími. Shuttle busy pendlují mezi novým parkovištěm, které je pro klienty letiště zdarma, a terminálem. Na odbavovacích pásech se konečně vezou první kufry, bezpečnostní kontrolou procházejí první turisté. Středa 2. srpna se stala pro českobudějovické letiště památným dnem. Zařadilo se po bok plnohodnotných mezinárodních letišť a začalo poskytovat své služby všem, kteří se chtějí pohodlně a bezpečně dopravit do vzdálených destinací. Cestovní kancelář Čedok zahájila první charterové lety do turecké Antalye s leteckou společností Smartwings. Od příštího týdne přibude i Řecko, konkrétně Rhodos a Kréta. Těšit se však zájemci o služby jihočeského letiště mohou i na nové turistické destinace. Od příštího léta na tuniskou Enfidhu a bulharský Burgas. Letošní nabídka samozřejmě zůstává.

Dynamo zvítězilo nad Pardubicemi a vyhne se bojům o záchranu

02.05.2023 18:27V posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY porazili v neděli fotbalisté českobudějovického Dynama na svém hřišti přivítalo Pardubice 3:1 a protože Jablonec neuspěl v Praze na Bohemians, vyhnou se Jihočeši skupině o záchranu a zahrají si o umístění mezi sedmým až desátým celkem základná části. V úvodním zápase této skupiny se v systému play střetne právě desáté Dynamo se sedmým Libercem tuto neděli v jihočeské metropoli (15.00), odveta bude pod Ještědem za týden v sobotu.

Po třech prohrách Dynamo zabralo a Jablonec to odnesl debaklem

23.04.2023 19:19Po třech prohrách dnes fotbalisté českobudějovického Dynama zabrali a získali veledůležité tři body. Ve 28. kole FORTUNA:LIGY po výborném výkonu porazili Jablonec vysoko 5:1. Ve středu je čeká utkání v Brně.