Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko Zlínsko

Táborsko podruhé v sezoně padlo, prohrálo ve Zlíně

ZLÍN - 09.11.2014 09:22

Ve 14. kole Fotbalové národní ligy prohráli včera fotbalisté Táborska ve Zlíně 2:3. Jihočeši sice prohrávali, pak ale výsledek otočili. Domácí se však nevzdali a i jim se podařil dvoubrankový obrat, který byl rozhodující pro zisk tří bodů.

FC Zlín - FC MAS Táborsko 3:2 (1:1)

Po nezáživných úvodních deseti minutách přišel v 16. minutě první vzruch. Poznar obešel na levé straně Hrice a odcentroval míč do pokutového území. Jeho sražený centr na zadní tyči poslal do branky Chmelo. Vůbec však nebylo jasné, zda brankář Toma zasáhl před, nebo za brankovou čárou. Hra pokračovala dál a až po chvíli konzultoval hlavní sudí Pechanec celou situaci s pomezním rozhodčím a na jeho doporučení branku uznal. Po necelé čtvrt hodině udeřilo i na druhé straně. Džafić se prohnal kolem Hubáčka a přihrál Strnadovi, kterého fauloval domácí brankář a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Džafić. Za nerozhodného stavu se šlo do kabin.

Zpočátku druhého poločasu hráli aktivněji domácí, ale ze zcela ojedinělé šance udeřili hosté. Strnad se dostal do vápna a trefil přesně k pravé tyči. Zlín se ale nepoložil a dokázal skóre otočit. Čtvrt hodiny před koncem Železník nejprve hlavou vyrovnal a dvě minuty před závěrečným hvizdem krásnou střelou pod břevno utkání rozhodl.

Branky: 74. a 88. Železník, 16. Chmelo - 29. Džafić, 54. Strnad. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Vaňkát. ŽK: Chmelo, Dostál, Pazdera, Hubáček - Cíferský, Sladký. Diváků: 1012.

Zlín: Dostál - Pazdera (46. Jurič), Malý, Hubáček, Benčík - Višněvský (71. Holík), Živulić, Bartolomeu (61. Matějov) - Železník, Poznar, Chmelo.

Táborsko: Toma - Divíšek, Hric, Cìferský, Sladký - Tusjak (81. Nešický), Traore (46. Presl), Javorek, Šimk, Džafić - Strnad (71. Musiol).

Ohlasy trenérů:

Martin Pulpit (FC Fastav Zlín): Možná to bude znít příliš sebevědomě, ale já jsem si byl dneska naprosto jistý, že hráči Zlína dokáží v zápase zúročit to, co předvádějí v tréninku. V naší hře jsem viděl velké nasazení, skvělý přístup a fotbalový Bůh nám to dneska vrátil v podobě tří bodů, protože si dnes mužstvo vítězství jednoznačně zasloužilo. V posledních třiceti minutách se ukázalo, že naše mužstvo má skvěle natrénovano, jelikož jsme soupeře doslova válcovali.

Petr Frňka (Táborsko): Utkání se mi hodnotí dost těžko, protože jsme prohráli a s tím jsme sem určitě nejeli. Bohužel jsme částečně doplatili na obtížný terén, který nám bránil v naší klasické kombinační hře. Šli jsme do vedení 2:1, ale v posledních třiceti minutách jsme vyrobili takové množství chyb, které mi hlava nebere.