Uhersko-Hradišťsko Vsetínsko Zlínsko

Dynamo ve Zlíně pouze remizovalo, kleslo na třetí místo

ZLÍN/ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.05.2014 20:28

Pouze bod dnes získali ve Zlíně fotbalisté Dynama České Budějovice a po 26. kole Fotbalové národní ligy jsou "až" na třetím místě, které postup do nejvyšší soutěže nezajišťuje. Dynamo dlouho vedlo, když se ve 34. minutě trefil Funda, ale za Zlín vyrovnal v 72. minutě Pazdera. Tabulku vede Táborsko (52), o bod zpátky je Hradec Králové (dnes prohrál ve Frýdku-Místku) a Českobudějovičtí jsou o další bod třetí.

FC Tescoma Zlín - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Zlínští začali aktivněji a o první vzruch před Křížkem se postaral Deli, který ve vápně atakoval Jordana, ale penalta se nepískala. Po čtvrthodině se do první příležitosti dostalo Dynamo, ale vedoucí branka z toho nebyla, protože Benát nedokázal z hranice penalty Dostála překonat. Skóre se změnilo ve 34. minutě, kdy volného prostoru využil Funda a po přesné střele poslal Jihočechy do vedení. Zároveň to byl jeho první gól za A-tým.

Po přestávce mohli hosté svůj náskok zvýšit. Kalod šel sám na brankáře, ten ale jeho střelu mezi nohy vykryl. Tato nevyužitá příležitost může Dynamo v konečném součtu hodně mrzet. O to víc, že v 72. minutě domácí vyrovnali.

Poločas: 0:1. Branky: 72. Pazdera - 34. Funda, ŽK: Jeleček - Novák, Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Fišer. Diváků: 1764.

Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Jordan (46. Salachna), Motal (70. Matějov), Hájek, Jeleček (77. Kroča) - Poznar, Železník.

Dynamo: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát, Brunclík (81. Linhart), Herzán, Funda (72. Chmelo) - Kalod.