Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Třetí výhra v řadě, domácí Litvínov neměl šanci, Mountfield dominoval

LITVÍNOV - 04.12.2012 20:31 - Aktualizováno: 04.12.2012 20:32

Ve 28. kole Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického HC Mountfield v Litvínově po výborném výkonu 4:1 a plný tříbodový zisk si tak připsali už potřetí za sebou. V pátek přivítají Liberec (17.30).

Do branky Jihočechů se po delší absenci, způsobené zraněním, postavil Jakub Kovář a byl hned výraznou oporou. Potěšující byl také návrat do sestavy útočníka Langhammera a nechyběli ani obránci Vydarený s Jankem, kteří nedohráli nedělní zápas s Vítkovicemi.

Po celé utkání byli hosté lepší a zaslouženě si připsali na své konto všechny tři body. V úvodní třetině šli do vedení Michálkem. Postupně zvýšili až na 4:0, o čisté konto připravil Kováře dvě minuty před koncem Stříteský.

Branky a nahrávky: 58. Stříteský (Majdan) - 18. M. Michálek (M. Hanzal, Prospal), 30. Šimánek (L. Květoň), 50. M. Hanzal (Šimánek, M. Michálek), 55. Ference (M. Hanzal, Prospal). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3895.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kouslík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Martin Frolík, Kubinčák.

Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Dej, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Šimánek, L. Kohn - Langhammer, Knotek, L. Květoň.