Domažlicko Kladensko Klatovsko Plzeň-jih Plzeň-město Plzeň-sever Praha-město Tachovsko

Infarktový zápas v Plzni zvládl Mountfield za dva body

PLZEŇ - 17.02.2013 20:22 - Aktualizováno: 17.02.2013 20:57

V 49. kole Tipsport extraligy přivítala vedoucí Plzeň na svém ledě České Budějovice. Byl to úporný zápas s infarktovou koncovkou. Hosté ještě v čase 59.52 vedli jedna nula, domácí v ten moment srovnali z trestného střílení za úmyslné posunutí branky! O vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, v sedmé sérii druhý bod pro Jihočechy vystřelil Šimánek.

HC Škoda Plzeň - HC Moutfield České Budějovice 1:2 s. n. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Úvodní dvacetiminutovka byla hodně opatrná z obou stran, takže šancí bylo jako šafránu. V 6. minutě jeli hosté dva na jednoho, ale Šimánek akci pokazil špatnou přihrávkou. O pět minut později vyslal první vážnější střelu na Jakuba Kováře Vampola, strážce českobudějovické branky jeho pokud vyrazil v rozkleku pravým betonem. Vzápětí na svého bratra pálil Jan Kovář, ale minul pravý horní roh. Ve 14. minutě přišel první gól. Dej vystřelil a Mazancem vyražený puk v pádu dorazil a poslal Jihočechy do vedení. Ti měli v závěru třetiny výhodu přesilové hry, ale nic z ní nevytěžili.

Opatrná hra pokračovala i po přestávce. Do šance se dostal ve 23. minutě Rousek, ale jeho střelu Mazanec vyrazil. Plzeňští postupem času přidali na obrátkách, ale do šancí se nedostávali. A to ani při vyloučení Kotalíka v polovině třetiny. Naopak Kotalík po návratu z trestné lavice uháněl sám na Mazance, ale dal vedle. Plzeň nevyužila ani druhou přesilovku, vyrovnat ale mohl padesát vteřin před sirénou Pletka, jeho nájezd Kovář se štěstím zlikvidoval.

Ve třetí třetině tlak domácích gradoval, Jihočeši se úporně bránili, nic nevymýšleli a klidně několikrát za sebou zahráli zakázané uvolnění. Přitom čekali na nějakou šanci a ty měli v 52. minutě hned tři za sebou, ale branka z toho nebyla. V 53. minutě hosté nepochopitelně špatně střídali, Kovář vyrazil střelu Frola a Hollweg netrefil prázdnou branku! Chvílemi to vypadalo jako plzeňská přesilovka, Jihočeši byli hodně zatažení a jen bránili. Nápor domácích pak umocnil Kotalík, který po špatné, dalo by se říct lajdácké přihrávce fauloval Pletku a přišla třetí modrobílá přesilovka. Obětavá hra a vynikající Kovář v brance však udrželi nulu na jihočeském kontě. V poslední minutě sáhla Plzeň ke hře bez brankáře, hosté netrefili prázdnou branku a když už se zdálo, že si odvezou plný bodový zisk, přišel pro ně šok - osm vteřin před koncem nařídili rozhodčí pro úmyslné posunutí branky trestné střílení! K jeho provedení se rozjel Jan Kovář a svého bratra Jakuba překonal a vyrovnal na 1:1.

V následném prodloužení se nerozhodlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. A nebylo to pro slabé nátury. Květoň, Hanzlík, Knotek, Jan Kovář, Šimánek, Vlasák nedali. Johnson poslal Plzeň do vedení, Kotalík srovnal. Johnson a Kotalík nedali, Pletka uspěl, stejně tak Šimánek. Jan Kovář nedal a druhý bod vystřelil Jihočechům kapitán Šimánek!

Branky a nahrávky: 60. Kovář - 14. Dej (Kotalík, Šimánek), 65. Šimánek. Rozhodčí: Pešina, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4 + Podlešák (ČB) 10 minut osobní trest, bez využití. Diváků: 5908.

HC Škoda Plzeň: Mazanec - Slovák, Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Frolo - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Sedláček, Lev, Hollweg.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, Květoň - Rousek, Červený, Luňák.

Ostatní výsledky: Vítkovice - Brno 5:3, K. Vary - Chomutov 4:3, Litvínov - Sparta Praha 4:1, Zlín - Třinec 4:2, Liberec - Pardubice 3:2, Slavia Praha - Kladno se hraje 18. 2.