Chrudimsko Pardubicko

Parádní závěr roku, Motor jednoznačně vyhrál v Pardubicích

PARDUBICE - 30.12.2021 22:19 - Aktualizováno: 30.12.2021 22:20

Hokejistům českobudějovického Motoru vyšel závěr roku parádně. Ve 37. kole Tipsport extraligy vyhráli dnes na ledě třetího celku tabulky Pardubic jednoznačně 6:1. Do nového roku vstoupí v úterý domácím retro duelem s Mladou Boleslaví (17.30).

Dynamo Pardubice - Motor České Budějovice 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Blümel (Hecl, Vála) – 5. Percy (Holec, Pech), 7. Karabáček (Percy), 9. Štencel (J. Novotný, Abdul), 12. Valský (Percy, J. Novotný), 47. Zd. Doležal (M. Hanzl, Abdul), 57. J. Ondráček (Valský). Vyloučení: 3:4, bez využití. Rozhodčí: Hradil, Lacina – Gebauer, Hlava. Diváků: 1000 (omezený počet).

Pardubice: Klouček (9. – 20. J. Soukup) – D. Robertson, Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, O. Vála, J. Kolář – Paulovič, Poulíček, Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, O. Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.

Motor: Hrachovina – Percy, Bučko, Piskáček, Šenkeřík Vráblík, Štencel – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – Gulaš, Pech, Holec – Zd. Doležal, J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Vondrka. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Hlasy trenérů:

Richard Král (Pardubice): "Do první třetiny jsme vstoupili naprosto vlažně a nekoncentrovaně. Prohrávali jsme o čtyři góly a to se proti takovému soupeři jen těžko otáčí. Možná, kdyby nám tam ve druhé třetině něco spadlo, ale trefovali jsme jen tyčky. Rozhodly výkony gólmanů."

Jaroslav Modrý (Motor): "Měli jsme vynikající vstup do utkání. První třetinu jsme odehráli výborně a byli jsme mimořádně efektivní. Ve druhé se domácí dostali do tlaku, ve dvou přesilovkách nás nepustili ze třetiny, ale v důležitých fázích nás podržel gólman Hrachovina. Ve třetí části jsme opět zlepšili pohyb a zápas jsme si pohlídali."