Dynamo v nastavbě Mladé Boleslavi doma podlehlo, odveta je v sobotu

- 24.04.2022 19:14 - Aktualizováno: 24.04.2022 19:18

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli dnes ve FORTUNA:LIZE v semifinále skupiny o umístění (7. - 10. místo) s Mladou Boleslaví 2:3. Odveta se hraje příští sobotu na hřišti Středočechů.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:3)

Jihočeši začali až příliš bohorovně a po zásluze byli potrestáni, a to hned dvakrát. Ve 13. a v 17. minutě se pokaždé trefil Douděra a především druhý gól byl parádní, když Douděra z voleje napáli míč z 18 metrů po zemi přesně k pravé tyči Vorlovy svatyně. Dvě minuty nato nachytal v nedbalkách z 21 metrů na druhé straně hostujícího gólmana Čavoš a snížil. Vyrovnat pak mohl Michal Škoda, ale Valentův centr poslal z voleje z malého vápna nad branku. Na konci poločasu pak předvedli hosté parádní kombinační akci, na jejímž konci šel sám na branku Dynama Ladra a nezaváhal - 1:3.

Po přestávce se Středočeši už více soustředili na bránění náskoku, ale jednou přece jen inkasovali, když se po rohovém kopu zblíza prosadil Tolno. V závěru utkání se pak dvakrát skvěle vytáhl brankář Šeda, který zlikvidoval šance Havla. Dynamo bude muset za týden vůbec poprvé v sezoně vyhrát na cizím hřišti, pokud bude chtít pomýšlet na postup do finále této skupiny o umístění a pomýšlet tak na prémii jeden milion korun.

Branky: 19. Čavoš, 73. Tolno – 13. a 17. Douděra, 41. Ladra. Žluté karty: Čolić - Milan Škoda. Rozhodčí: Batík – Podaný, Dohnálek. Diváků: 2125.

Dynamo: Vorel – Čolić, Havel, Králik, Novák (46. Brandner) – Čavoš, Valenta (84. Hák) – Van Buren, Michal Škoda (64. Hais), Penner (31. Tolno) – Mihálik (46. Hora).

Ml. Boleslav: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý – Douděra (74. Skalák), Mašek (64. Dancák), Smrž, Hlavatý (46. Milan Škoda), Pech – Ewerton (91. Rolinek), Ladra (74. Mužík).

Hlasy trenérů:

David Horejš (Dynamo): „Prvních 30 minut z naší strany nebylo dobrých. Na některých hráčích byla vidět obrovská nervozita, z toho pramenily chyby. Týmu pomohla střídání a jsem rád, že to kluci nevzdali. Druhý poločas byl velice dobrý, sahali jsme po bodu, Šeda ale dvěma zázračnými zákroky Boleslav podržel. Je to o gól, je to otevřené.“

Pavel Hoftych (Boleslav): „Myslím si, že to bylo zajímavé utkání pro diváky, padlo hodně branek, byly tam emotivní situace. V prvním poločase jsme dali tři krásné branky, dostali jednu lacinou, ve druhém poločase to byly zase České Budějovice, které byly nepříjemnější a nebezpečnější. V závěru nás podržel brankář Šeda.“