Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Na Kladně získali důležité body Rytíři, Jihočeši zklamali

KLADNO - 03.02.2013 20:09 - Aktualizováno: 03.02.2013 20:10

V 46. kole Tipsport extraligy hostili dnes kladenští Rytíři na svém ledě českobudějovický Mountfield. V důležitém duelu zejména pro Jihočechy byl k vidění nevalný hokej a hlavně hosté zklamali, takhle se o předkolo play off nehraje.

Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

V první třetině byli domácí hokejisté po slabším rozjezdu lepší a zaslouženě ji vyhráli jedna nula. O jedinou branku se postaral kapitán Pavel Patera, který krásně trefil přihrávku Piskáčka. Kladno mělo v úvodní části více ze hry, Kovář měl leckdy i štěstí, že koncovka Středočechů nebyla úplně optimální. Jihočeši měli šance pouze na začátku utkání. Tu největší v přesilovce po střele Aleše Kotalíka, kdy zachraňoval Kladno Chábera.

V začátku druhé třetiny se naskytla Jihočechům velká šance skóre srovnat. Domácí Eberle totiž ve 24. minutě dostal za faul trest 2+2, ovšem to, co Mountfield v dlouhé přesilovce předvedl, to byla velká bída. Následovala další početní výhoda Jihočechů, ovšem Kotalík stejně jako v první třetině nesmyslně fauloval, dostal za dva nedovolené zákroky v řadě 2+2, takže bylo po přesilovce. A protože dvě minuty dostal i kladenský Kuchler, byl na ledě stejný počet hráčů. Kotalík, který se v letošní sezoně s formou právě nepotkal, se pak vrátil z trestné lavice a znovu „úřadoval“. Opět fauloval a Kladno v přesilovce zvýšilo na 2:0. Hráč, který by měl být oporou Mountfieldu, se tedy dvakrát nevyznamenal.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že se na skóre už nic nezmění. V její polovině však šli domácí do oslabení a světe, div se, hosté konečně přesilovku využili. Zleva z úhlu vystřelil Květoň a Chábera si tuto branku za rámeček rozhodně nedá. V poslední minutě sáhli hosté ke hře bez brankáře, ovšem obránce Piskáček zajímavým gólem o mantinel rozhodl definitivně.

Branky a nahrávky: 18. Patera (Piskáček, M. Hořava), 37. Jass (Patera, Kuchler), 60. Piskáček - 52. Květoň (Ptáček). Rozhodčí: Lacina, Husička - Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:6, využití 1:1. Diváků: 2761.

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, Kameš, Piskáček, P. Hořava, Černošek, Macholda, Doudera - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchejda, Kuchler - Strnad, Dalecký, Obdržálek.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz, Makovský, Kříž - Kotalík, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, Květoň - Suja, Knotek, Marek - Rousek, Červený, Švihálek.

Ostatní výsledky: Sparta Praha - Plzeň 2:4, Vítkovice - Slavia Praha se hraje 11. února (18.00), Pardubice - K. Vary 4:1, Liberec - Třinec 5:4 po prodloužení, Litvínov - Brno 3:4 po samostatných nájezdech, Chomutov - Zlín 3:1.