Chrudimsko Pardubicko

Táborsko v Pardubicích prohrálo, čelo tabulky se vyrovnává

PARDUBICE - 13.04.2014 09:43

Vedoucí celek Fotbalové národní ligy FC MAS Táborsko prohrál včera dopoledne v Pardubicích brankou z 88. minuty 1:0 a umožnil tak svým pronásledovatelům smazat jeho bodový náskok. Pokud dnes porazí Hradec Králové ve šlágru kola Žižkov, půjde do čela soutěže.

FK Pardubice - FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)

Nebyla to včera v Pardubicích kdovíjaká podívaná. Zápas už se pomalu blížil k nudné bezgólové remíze, když vystřídavší Kim posunul balon do vápna, kde si ho převzal Dostálek a chladnokrevně podél Tomy zařídil tři východočeské body. Táborsko jako lídr tabulky zklamalo nízkou útočnou hrozbou. Co mu bylo platné držení míče ve středu pole, když před pardubickým brankářem Frydrychem působilo velmi málo. V podstatě vyslalo jen dvě nepříjemné střely: v 6. minutě Strnad pálil pro sebe netypicky z dálky a v 60. minutě Šimák po skvělé individuální akci branku jen těsně netrefil. Pardubice hodně běhaly, snažily se eliminovat zejména Šimáka a Javorka, což se jim dařilo. Samy mohly jít do vedení ve 14. minutě. Hundák napálil břevno a dorážející Dostálek netrefil prázdnou bránu. Táborsko ve 40. minutě gól sice dalo, ale po trestném kopu Šimáka se pískal ofsajd Strnada.

Táborsko i během druhé půle bylo více na míči, ale ohnivé situace před brankou domácích vytvořit nedokázalo. Šimák občas výborně vyslal dopředu své spoluhráče křižnými pasy, ale k účinku to nevedlo. Pardubice, které zhruba od 70. minuty hrály s hodně těžkýma nohama a vypadalo to, že by mohly padnout, naopak utkání rozhodly svou druhou vážnou příležitostí.
Branka: 88. Dostálek. ŽK: 2:1 (Přibyl, Dostálek - Šimák). Rozhodčí: Pechanec - Pilný, Vaňkát. Diváků: 1016.

Pardubice: Frydrych - Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil - Rešetár (67. Kim), Kudrna, Řezníček, Dostálek - Pouček (75. Fikejz), Hundák (86. Fusek).

Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Hric, Štrbák - Džafič (61. Kočí), Šiml, Šimák, Javorek, Presl (70. Vukadinovič) - Strnad (81. Musiol).

Hlasy trenérů: asistent Martin Schejbal (Pardubice): Zápas byl založen na taktice. Na Táborsko jsme se dobře připravovali. Jsme rádi, že se nám podařilo zacelit mezeru ve středu pole po vykartovaném Jeřábkovi, který nemohl nastoupit. Trochu nám chyběla hra po stranách, na kterou jsme tu zvyklí. Táborsko si žádné velké šance nevytvořilo. My jsme byli v utkání šťastnější. Posledních deset minut jsme dohrávali na krev. Povedlo se nám střídání. Nahrávající Kim se takto uvedl ve své premiéře, také zakončující Dostálek to udělal výborně. Musím před našimi hráči smeknout.

Petr Frňka (Táborsko): Utkání nebylo pro diváky moc zábavné, bylo hodně taktické. Pardubice poctivě bránily a vyrážely do brejků. Ty jsme dokázali celý zápas eliminovat, přesto jsme se v závěru dopustili zaváhání, které nás stálo bod. Zápas se mi nehodnotí nejlépe. Měli jsme opticky navrch, ale prezentovali jsme se hrou bez většího nebezpečí směrem dopředu. Moc šanci jsme si tu nevytvořili. Proto jsme v Pardubicích, kde jsme chtěli vyhrát, neuspěli. Toto utkání je pro nás vykřičníkem. Každý podobný soupeř proti nám bude hodně bránit. Pokud nebudeme mít větší aktivitu, nemůžeme uspět.