Chrudimsko Pardubicko

Dynamo ve finále Tisport ligy neuspělo, Škoda je nejlepším hráčem celého turnaje

BROZANY - 25.01.2015 16:56

Českobudějovické Dynamo nezískalo trofej v zimní Tipsport lize, když v nedělním finále v Brozanech podlehlo Hradci Králové 0:2. Východočeši vstřelili obě branky v prvním poločase, Jihočeši trefili pouze dvakrát brankovou konstrukci.
Fotbalisté českobudějovického Dynama dokráčeli až do finále zimní Tipsport ligy, ve kterém ale dnes podlehli v Brozanech dalšímu prvoligovému celku Hradci králové 0:2. Z trofeje pro vítěze se radují Východočeši.

Dynamo České Budějovice - Hradec Králové 0:2 (0:2)

Do zápasu vstoupili aktivněji Hradečtí, v 6. minutě trefil Vlkanova z trestného kopu břevno. Pak se dlouho nic nedělo, ovšem v 19. minutě se do úniku dostal Malinský, poradil si gólmanem Hajduškem a snadno otevřel skóre. V závěru poločasu zahrávali Východočeši rohový kop a Vaněček zvýšil na dvoubrankový rozdíl

Po přestávce Jihočeši přidali na aktivitě, ale k žádné pořádné akci se nedostali. Snížit mohli ale v 68. minutě, kdy hlavičkoval Linhart po centru Škody, ale trefil pouze tyč. Hanzlík pak trefil břevno, na druhé straně Malinský tyč. Skóre se tak už nezměnilo a Hradečtí se radovali z prvenství na turnaji, jehož nejlepším hráčem byl vyhlášen českobudějovický Škoda.

Poločas: 0:2. Branky: 19. Malinský, 41. Vaněček, ŽK: Řezáč - Petrus, Malínský, Rozhodčí: Kocourek. Diváků: 100.

České Budějovice: Hajdušek - Lima (55. Havel), Novák, Jarabica, Hanzlík - Švantner, Kladrubský (46. Benát), Volešák (72. Vaněk) - Řezáč (46. Linhart), Kalod, Škoda.

Hradec Králové: Kuciak - Kraják, Rolko, Plašil, Zelený - Černý, Zorvan - Malinský, Petrus, Vlkanova - Vaněček.