Jablonecko Liberecko

Dynamo přehrálo v poháru divizní Velké Hamry až v prodloužení

VELKÉ HAMRY - 29.08.2023 22:02

Fotbalisté Dynama České Budějovice otočili dnešní zápas 2. kola domácího poháru ve Velkých Hamrech a divizního soupeře udolali 3:1 po dvou gólech v prodloužení.

Velké Hamry - Dynamo České Budějovice 1:3 po prodloužení (1:0)

Velké Hamry, vedoucí celek divize C, otevřely skóre v osmé minutě díky Rollovi. Jeho spoluhráč Váňa sice dostal ve 28. minutě červenou kartu, ale Dynamo se s outsiderem nečekaně trápilo.

Českobudějovická přesilovka navíc skončila už v nastavení první půle, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Jungbauer. Osmnáctiletému obránci z Dominikánské republiky tak nevyšla soutěžní premiéra za A-tým.

Pět minut po přestávce vyrovnal Hais, jenže hosté v normální hrací době další gól nepřidali. Jihočeši, kteří v ligovém ročníku prohráli pět z úvodních šesti utkání, uspěli až v druhé části prodloužení. Ve 115. minutě obrat dokonala nedávná nigerijská posila Alli a těsně před koncem přidal pojistku Suchan.

Branky: 8. Roll - 50. Hais, 115. Alli, 120.+2 Suchan. ČK: 26. Váňa - 45.+2 Jungbauer.

Dynamo: Šípoš - Broukal, Jungbauer, Králik, Osmančík (74. V. Hora) - Matouš Nikl (46. Trummer), Hubínek - Skalák (74. Suchan), Hellebrand, Alli (120. Polanský) - Hais (63. Čmelík).

Marek Nikl (trenér Dynama): "Byl to obrovsky zajímavý zápas se skvělým soupeřem. Klobouk dolů, na divizi měli skvělý mančaft, věděli, co hrát, a byli výborní. Hned v první standardce nás soupeř nachytal a dostali jsme gól a nám to tam dneska padat nechtělo. Měli jsme mraky šancí, ale nešlo to. Výkon se po vlažném začátku sice stupňoval, ale spadnout to tam nechtělo. Kluci to nakonec zvládli a trpělivostí to tam dorvali. Znovu musím pochválit soupeře, to hlavní ale je, že jsme postoupili my."