Jablonecko Liberecko

V Jablonci se Dynamu nedařilo, odvezlo si tříbrankovou prohru

JABLONEC NAD NISOU - 30.10.2022 14:43

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli včera ve 14. kole FORTUNA:LIGY v Jablonci, který vede bývalý dlouholetý trenér černobílých David Horejš, jednoznačně 3:0. Severočechy poslal ve 29. minutě do vedení Šulc, čtvrt hodiny před koncem se prosadil z penalty Chramosta a ve čtvrté minutě nastavení uzavřel skóre střídající Černák. V sobotu přivítají Jihočeši v posledním letošním domácím utkání Brno (15.00).

FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)

Jablonečtí v lize zvítězili po třech porážkách. Domácímu kouči Davidu Horejšovi vyšel první zápas proti Dynamu, odkud v létě na sever Čech přišel a kde vedle trenéra působil i jako hráč. Jihočeši podruhé za sebou prohráli, venku v této sezoně FORTUNA:LIGY teprve podruhé nebodovali.

Branky: 29. Šulc, 76. z pen. Chramosta, 90.+4 Černák. Rozhodčí: Batík – Nádvorník, Paták – Klíma (video). ŽK: Houska, Kratochvíl – Sladký, Potočný, Čoudek. Diváků: 1811.

Jablonec: Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje – Šulc (86. Surzyn), Kratochvíl, Houska (90. Souček), Polidar – Jovovič (80. Černák) – Chramosta, Sejk (86. Patrák). Trenér: Horejš.

České Budějovice: Janáček – Čolič (69. Matoušek), Čoudek, Králik, Skovajsa (46. Zajíc) – Sladký – Čmelík (80. Švec), Čavoš, Hellebrand, Sluka (46. Hora) – Potočný (58. Mršič). Trenér: Weber.

Hlasy trenérů:

David Horejš (trenér Jablonce): "Přiznávám, že to pro mě byl speciální zápas. Prožil jsem v Budějovicích 24 let, k tomu klubu mám a vždy budu mít velký vztah. Ale tohle byl zápas o nás. Nutně už jsme potřebovali vyhrát. Dobře jsme do toho vstoupili, něco jsme neproměnili ze začátku zápasu a tam mi trochu zatrnulo. Gól Pavla Šulce tomu hodně pomohl. Budějovice přijely bránit, hrály zezadu a spoléhaly na protiútoky. Do něčeho jsme je moc nepustili, vyhráli jsme zaslouženě. Dnes jsme prolomili to, co nás stálo ztracené body v minulých zápasech, proměnili jsme totiž své šance. Konečně jsme byli produktivní. V Liberci jsme třeba podali herně lepší výkon, ale dnes jsme si počínali lépe ve vápně soupeře. Měli jsme i problémy, nemohl nastoupit Krob. Zastoupil ho Šulc a nakonec to byl jeden z klíčových mužů zápasu."

Jozef Weber (trenér Českých Budějovic): "Nezbývá nám než přiznat, že jsme dnes prohráli zaslouženě. Hráli jsme platonický fotbal, navíc si to opakovaně kazíme závěry. Zdálo se mi, že od 60. minuty začínáme mít navrch. Ale místo abychom vyvinuli nějaký tlak a pokusili se o vyrovnání, inkasovali jsme druhou branku a sesypali se. Při výsledku 1:0 jsme mohli dlouho žít, na domácích byla cítit určitá nervozita. My ztratíme balon a pak přijde penaltová situace. Stejně jako v domácích zápasech."