Karlovarsko Královéhradecko Sokolovsko

Lázeňská kůra Mountfieldu pořádně zhořkla, dostal ostudný výprask

KARLOVY VARY - 25.11.2012 18:26 - Aktualizováno: 25.11.2012 18:27

Pořádnou "nakládačku" uštědřili v dnešním zápase 25. kola Tipsport extraligy hokejisté Karlových Varů hostům z Českých Budějovic, které vyprovodili výpraskem 8:0. A to ještě domácí proměnili z tří nařízených trestných střílení pouze jedno...

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

Na začátku zápasu byli hosté zřejmě ještě myšlenkami v autobuse, protože inkasovali už za 15 vteřin! Zaťovičovu střelu sice obránci Budějovic zblokovali, k puku se ale dostal Kumstát, který našel volného Noska, jenž tvrdou ranou z pravého kruhu překonal Kantora. Ve 3. minutě po rychlém protiútoku domácích se za brankou dostal po chybě jednoho z obránců k puku Kumstát, vyjel s ním před Kantora a předložil kotouč Pechovi, který vymetl šibenici. Hosté pak sice postupně zlepšili hru, brankář domácích Závorka ale moc práce neměl.

Druhá třetina, to byl pro Jihočechy doslova horor! Jestliže v minulém zápase na domácím ledě v této části inkasovali od Zlína čtyřikrát, dnes dostali v prostřední dvacetiminutovce ještě o branku víc. Nebylo divu, že to zamávalo s jejich psychikou, a tak téměř neustále někdo v červenobílém dresu seděl na trestné lavici. Karlovy Vary k tomu všemu ještě nevyužily trestné střílení.

Ve třetí třetině pak měli domácí hráči výhodu trestného střílení hned dvakrát! Z toho druhého Kumstát skóroval a uzavřel výsledek, na který Jihočeši asi jen tak nezapomenou. Energie dnes byla jasně lepším týmem, dostávala se snadněji do šancí, a také je proměňovala. Bodově se tak na České Budějovice v tabulce dotáhla.

Branky a nahrávky: 1. Nosek (Kumstát, Zaťovič), 3. Pech (Kumstát), 26. Doležal (Polák V., Vachovec), 31. Zucker (Gulaši), 32. Vachovec (Doležal, Drtina), 34. Polák, 37. Skladaný (Košťál, Kloz), 54. Kumstát (TS). Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:10, navíc Michálek 10 minut OT, Prokop 5 + do konce. Využití: 1:0. Diváků: 3138.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - MacDonald, Nosek, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Kumstát, Polák V., Pohl, Doležal, Zucker.

HC Mountfield: Kantor (31. Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Vráblík, Prokop - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, Květoň - Kohn, Knotek, Šimánek - Suja.