Vynikající mač na Kladně rozhodl Prospal čtyři vteřiny před koncem prodloužení

- 15.11.2012 13:27 - Aktualizováno: 15.11.2012 13:27

Vynikající zápas byl ve včerejším večerním televizním utkání podle očekávání k vidění na zimním stadioně v Kladně, kde se domácímu celku postavil Mountfield České Budějovice. V plné síle se na obou stranách představily hvězdy ze zámořské NHL, které dokázaly středeční duel značně zatraktivnit. Pozadu ovšem nezůstali ani ostatní aktéři, a tak to byl krásný hokejový zážitek.

Obě branky Kladna dal fenoménální Jaromír Jágr. Českobudějovickým mužem zápasu byl Václav Prospal. Sedmatřicetiletý forvard zaznamenal premiérový gól v extralize a v prodloužení navíc rozhodl čtyři vteřiny před koncem o vítězství Jihočechů, pro které to bylo letošní první úspěšné prodloužení.

Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Jágr (Patera, Tlustý), 54. Jágr (Lukáč, Kameš) - 18. Prospal (Hanzal, Michálek), 47. Knotek (Květoň, Kohn), 65. Prospal. Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:4, navíc Šimánek 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 4246. Nejlepší hráči: Jaromír Jágr - Pavel Kantor.

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Piskáček, Židlický, Kameš, Majeský, Doudera, David Růžička - Eberle, Lukáč, Látal - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler.

HC Mountfield: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf - Mertl, Dej, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, Kohn, Kotalík - Květoň, Knotek, Suja.