- 04.11.2011 14:35 - Aktualizováno: 04.11.2011 14:36
Jižní Čechy se mohou pochlubit první virtuální jazykovou školou v tuzemsku. Její prezentace metody výuky jazyků 3D e-learning překvapila a nadchla nejen učitele a univerzitní profesory na evropské konferenci učitelů poslední říjnový týden tohoto roku.
"Tak to bych od českých učitelů nečekal!“ prohlásil nadšeně Manfred Weber, zástupce předsedy Evropského parlamentu EVP frakce, na konferenci učitelů a vysokoškolských profesorů v německém Ortenburgu. "Osobně jsem přijel podpořit myšlenku celistvého evropského vzdělávání a jak vidím, zástupci z jižních Čech tuto problematiku zvládají velmi dobře," řekl Manfred Weber po zhlédnutí prezentace metody virtuálního vzdělávání společně s Víceprezidentem vysoké školy v Mnichově, die Hochschule für Angewandte Sprachen.
S prezentací převratné metody výuky cizích jazyků přijela na 13. ročník konference Evropského spolku pro vzdělávání a vědu EBB/AEDE jazyková škola jazz-com pod vedením Michaely Krausové.
Metoda 3D e-learning plně vystihovala myšlenku tohoto ročníku konference "Celistvá jazyková výuka v Evropě / Ganzheitlicher Sprachunterricht in Europa".
"Pomocí 3D výuky lze během pěti minut navštívit Drážďanskou galerii, Eiffelovu věž a Sixtinskou kapli. Nabízí možnost prohodit pár vět s rodilým Američanem a hned nato pozvat Australana do svého virtuálního domu," uvedla jednatelka společnosti jazz-com Michaela Krausová. Doplnila, že k výuce stačí zájemcům jen počítač, připojení k internetu a pohodlné křeslo. "Naše studenty nečeká ani interaktivní CD, ani textový web, nýbrž reálná lektorka či lektor ve virtuálním světě," řekla Krausová.
Na základě této prezentace navázala česká jazyková škola spolupráci s vysokou školou v Mnichově. Mnichovská vysoká škola se specializuje na výzkum a užitou výuku cizích jazyků a zároveň se podílí na vývoji a realizaci nových vzdělávacích modulů. Viceprezident této vysoké školy Prof. Dr. Peter Weber se osobně konference zúčastnil a je velmi nakloněn novým metodám a podpoře spolupráce obou škol.
"Jsem velmi potěšena, že jsme jako členové EBB/AEDE měli možnost vystoupit na konferenci evropského formátu a ukázat, že vzdělávání v českém podání má stále ještě dobrý zvuk a že něco dokážeme. Zkoumáním virtuálních světů jsme začali již koncem roku 2008 a dnes nabízíme možnost být ve spojení s našimi lektory i rodilými mluvčími po celém světě 24 hodin denně. Proto byla naše prezentace a metoda vzdělávání přijata s takovým nadšením právě na této konferenci, která podporuje propojení celé Evropy prostřednictvím vzdělávacích projektů," uvedla na závěr Michaela Krausová.
arm