Kanonáda jak u Verdunu, ČEZ Motor porazil Ústí nad Labem 8:5

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.02.2018 20:58

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru vyhráli dnes ve 49. kole první WSM ligy nad Ústí nad Labem 8:5. V sobotu je čeká boj o první místo v Karlových Varech (16). Ve středu pak přijede na jih Čech Kladno s ikonou Jágrem.

ČEZ Motor České Budějovice - Slovan Ústí nad Labem 8:5 (3:1, 3:2, 2:2)

V zápase bohatém na góly musely trenérům občas vstávat vlasy hrůzou na hlavě, brankářům nebylo co závidět, ale brankové hody samozřejmě potěšily oko diváka. Málokdo by však čekal, že dvanáctý celek tabulky dá Motoru na jeho ledě pět gólů, Jihočeši však naštěstí byli střelecky o tři bohatší.

Samotný začátek byl pro domácí šokující, inkasovali již v 21. vteřině. To je na chvíli vykolejilo, do sedla jim v polovině třetiny pomohla využitá přesilovka, při dalším signalizovaném vyloučení šli do vedení a do konce úvodní dvacetiminutovky náskok ještě navýšili.

Jenže vstup do druhé třetiny byl opět tragický. V 25. minutě bylo totiž srovnáno! Hosté nejdříve využili přesilovku a pak dali na 3:3. A mohlo být hůř, na Gábu jel sám Krliš, ale domácí gólman zachránil. Bláznivá přestřelka pak pokračovala ze strany Motoru, do kabin se šlo za stavu 6:3.
Také začátek třetí části měl Motor špatný, znovu brzo inkasoval. Dvě využité přesilovky ale znamenaly vedení 8:4 a Ústí pak už jen upravilo na tříbrankový rozdíl.

Branky a nahrávky: 11. Rob (Galamboš, Pajič), 14. Dostálek (M. Bárta, Vráblík), 20. Rob (Mikyska, Jonák), 32. M. Bárta (M. Novák, Galamboš), 33. Čermák (Vampola), 36. M. Bárta (Galamboš), 47. Kutlák (Nedorost, Mikyska), 48. Nedorost (Vampola, Kutlák) - 1. Smolka (Roubík), 22. Gengel (Davídek, Bernad), 25. Weinhold (Roubík), 42. Pšenička (Bernad, Krliš), 55. Severa (Smolka, Roubík). Vyloučení: 4:4, využití: 3:1. Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Krátký, Ševic. Diváků: 5114.

ČEZ Motor: Gába - Pýcha, Kutlák, Vráblík, Kučný, F. Novák, Fillman - Nejezchleb, Pajič, Nedorost - Dostálek, Vampola, Čermák - Mikyska, Rob, Jonák - M. Bárta, Galamboš, M. Novák.

Ústí nad Labem: Soukup - Weinhold, M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Vaněk, Macek - Smolka, Roubík, Severa - Davídek, L. Volf, Gengel – Krliš, Pšenička, Navarra - T. Jandus, Najman, Markulinec.

Hlasy trenérů:

Luboš Rob st. (Motor): Byl to divoký zápas. Některé pasáže jsme odehráli špatně a měli jsme velká okénka v obraně. Potom jsme ale zase dokázali přitlačit. Z naší strany šlo utkání takhle ve vlnách. Pro diváky to byl určitě zajímavý zápas. Rok Pajič nedohrál kvůli problémům s třísly.

Vladimír Evan (Ústí): Divákům se utkání muselo líbit, když viděli třináct gólů. Udělali jsme spoustu chyb, ke kterým nás ale donutili dobrým pohybem domácí. Jsme rádi, že jsme ve druhé třetině vyrovnali na 3:3 a mohli jít i do vedení, tím jsme zápas zdramatizovali. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.