Derby skončilo bez gólů, ale Táborsko lituje festivalu šancí

TÁBOR - 29.10.2017 14:17

Ani v sedmém vzájemném mistrovském utkání dvou aktuálně nejlepších jihočeských týmů fotbalisté FC MAS Táborsko nad českobudějovickým Dynamem včera nevyhráli, tentokráte však měli k vítězství zřejmě nejblíž a hosté, kteří jako lídr tabulky byli v derby favoritem, si bod za bezgólovou remízu vezli od Jordánu jen díky obrovskému štěstí.

FC MAS Táborsko - SK Dynamo České Budějovice 0:0

Běžela 78. minuta derby, domácí záložník Nešický po nádherném sólu a povedené ráně trefil tyč Staňkovy branky a následující dorážku Mrsiće gólman skvěle vyrazil. To už byla bůhvíkolikátá šance Táborska, které mohlo konečně Dynamo v derby porazit. Chybělo k tomu jediné, dát gól. To se však modrobílým přes výraznou převahu zejména ve druhém poločase nepodařilo, a tak se regionální rivalové rozešli smírně 0:0. Tři body ale měly zůstat u Jordánu. Nestalo se tak kvůli nulové produktivitě Táborska.

Šancí na vstřelení gólu měli domácí přehršel. Po úvodní územní převaze Dynama se Táborsko probudilo a spalovalo jednu příležitost za druhou. Ve 13. minutě Musiol z malého vápna pálil vedle po přihrávce Nešického. V 19. minutě přišel Kopřivovi míč pěkně proti noze, gól visel ve vzduchu, ale záložník to špatně trefil. Ve 28. minutě Mrsič provětral pravou obranu Dynama, vzal to na sebe a z úhlu střílel po zemi těsně vedle. Za tři minuty Nešický zakončoval pro něho netypicky hlavou, ale ani on neuspěl. Ve 38. minutě se míč od Musiola v jasné šanci odrazil vedle a ve 42. hlavičkoval po rohu Hell asi metr nad břevno. Pak si Mrsić navedl míč na levou nohu jako proti Třinci, ale nezakončil tak přesně. V poločase mohlo Táborsko vést tři, čtyři k nule. Dynamo mělo jednu nebezpečnou hlavičku Táborského, která také mířila těsně vedle.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Táborsko si připisovalo další zmařené šance a vše vyvrcholilo Nešického tyčí. Mimochodem, právě Nešický a Mrsič byli v zápase fantastičtí, velmi dobrý výkon podala stoperská dvojice Hell a Klusák. Pro domácí je remíza jasnou ztrátou a pro Dynamo zlatým bodem, který si možná ani nezasloužilo.

Rozhodčí: Ginzel - Hock, Vít. ŽK: 0:1 (Řezáč). Diváků: 675.

Táborsko: Toma - Prošek, Klusák, Hell, Souček - Štohanzl - Blecha (85. Mysliveček), Nešický, Kopřiva (90. Essomba), Mrsić - Musiol.

Dynamo: Staněk - Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský - Wermke, Čavoš, Benát, Pouček (69. Moravec) – Mashike (81. Kadula), Táborský.

Davida Horejš (Dynamo): Jediné pozitivní je, že jsme prodloužili sérii zápasů, ve kterých jsme neprohráli derby s Táborskem. Do zápasu jsme vstoupili slušně, v prvních dvaceti minutách jsme měli více balon, soupeř k nám měl respekt, ale k ničemu to nevedlo. Soupeř hrál velice dobře v bloku a s přibývajícím časem získal převahu. Velmi dobře mu zahráli Nešický s Mrsićem. Bod nakonec musíme brát. S pokorou musím říci, že na více jsme dnes neměli. Domácí měli tři nebo čtyři velké gólové šance a nás dvakrát výborně podržel brankář Staněk. I takové ale někdy zápasy bývají a počítají se. Táborsko proti nám podalo nejlepší výkon v derby.

Roman Nádvorník: Zápas se mi hodnotí těžce. Do zápasu jsme vstoupili s respektem. Budějovice mají formu, přijely k nám z prvního místa, v posledních zápasech hrály dobře a vyhrávaly. Mají svou kvalitu. My jsme se na ně ale dobře připravili, hráli jsme pozorně z bloku a využívali jsme rychlou přechodovou fázi. I bez dvou klíčových hráčů Kučery s Navrátilem jsme si vypracovali minimálně tři stoprocentní šance. Před zápasem bychom bod brali, nyní jsme velmi zklamaní. Nepustili jsme Budějovice do jediné stoprocentní šance. Své mužstvo mohu pochválit. Výkonu chybělo jediné, proměnit aspoň jednu šanci. V zápase jsme měli dva stopery leváky, což je kuriozita. Měli jsme trochu strach z vyšších hráčů Dynama při standardních situacích, ale dokázali jsme je uskákat a zvládli jsme to.