ČEZ Motor s Benátkami prohrával 0:2, pak dal pět gólů a vyhrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.10.2017 20:24

V 17. kole první WSM ligy porazili dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice na domácím ledě Benátky nad Jizerou 5:2. Na vítězství se ale pořádně nadřeli, ještě v 34. minutě totiž prohrávali 0:2. Pak ale nastal velký obrat, na kterém se třemi brankami podílel Nedorost.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

První třetina se domácímu favoritovi vůbec nevyvedla. Měl sice několik šancí ke skórování (spaloval je zejména navrátilec v dresu Motoru Rob), ale hned dvakrát inkasovali. Vždy to bylo po přečíslení, které zužitkovali Bittner a Vantuch. V 11. minutě to tak bylo 0:2, navíc pak Jihočeši nevyužil dlouhou přesilovku 5 na 3 (trvala 1:14 minuty). Na konci třetiny sice Rob skóroval, ale bylo to až po zaznění sirény.

Ve druhé části se hrál nezáživný hokej, až přišla 35. minuta, kdy se poprvé prosadil Nedorost, jenž střelou z levého křídla trochu překvapil do té doby vynikajícího Kořenáře.

Velký obrat pak Motor předvedl ve třetí dvacetiminutovce. V jejím úvodu Rob zblízka netrefil branku, na druhé straně selhal sám před Gábou Král. A přišlo vyrovnání. Crowderovu střelu hostující gólman jen vyrazil a Vlček puk pohotově poslal do sítě. Minutu nato předvedl skvělou práci Nedorost a poslal Jihočechy do vedení. Na dvoubrankový náskok zvýšil v pádu po buly Crowder a těsně před koncem se potřetí prosadil Nedorost.

Branky a nahrávky: 35. Nedorost (Pavlin), 48. Vlček (Crowder, Pavlin), 49. Nedorost (Rob, Čermák), 54. Crowder (Vlček), 60. Nedorost (Čermák) - 9. Bittner (Psota, Vantuch), 11. Vantuch (Wiencek). Rozhodčí: Čech, Jechoutek - Kotlík, Polák. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváků: 5458.

České Budějovice: Gába - Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha - Čermák, Rob, Nedorost - Dostálek, Galamboš, Heřman - Crowder, Pajič, Šulek - Toman, Vlček, Prokeš.

Benátky: Kořenář - Plutnar, Husa, Kunst, Pyrochta, Maier, Jan Bednář - A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko - Vantuch, Bittner, Psota - R. Veselý, Z. Král, Hrabík - Bělohorský, Kuťák, Wiencek.

Marian Jelínek (Motor): V první třetině jsme měli problém, že jsme se nedokázali prosadit ve zhuštěném prostoru před soupeřovou brankou. Hosté nám dali z brejků dva góly. Vzhledem k tomu, že jsme předtím dva zápasy prohráli, tak to byla zlá situace. Jsem rád, že mužstvo v sobě našlo sílu utkání otočit. Změnili jsme taktiku. Těší mě, že jsme i za stavu 2:2 šli za vítězstvím a nezačali hrát opatrně.

Jiří Kudrna (Benátky): První třetina byla z naší strany povedená. Vedli jsme, ale ve druhé části Motor přidal a drželi jsme se jenom díky výbornému brankáři Kořenářovi. Ve třetí třetině nás domácí zlomili a vzhledem k vývoji zápasu vyhráli asi zaslouženě.