Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Dynamo poprvé prohrálo, Táborsko přivezlo bod

PŘÍBRAM - 12.09.2017 17:37

V 7. kole Fortuna národní ligy fotbalisté českobudějovického Dynama poprvé prohráli. Ve včerejší televizní dohrávce v Příbrami podlehli 1:0. Druhý jihočeský zástupce, Táborsko, včera uhrál ve Vítkovicích remízu 1:1.

Příbram - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branky: 64. Ayong. Žluté karty: Javorek, Wermke (oba CEB). Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Kubr. Diváků: 1272.

Příbram: Boháč - Holý, Kodr, Tregler (83. Kvída), Skácel (46. Květ) - Kilián - Matoušek (63. Jandera), Grajciar, Fantiš, Danoski - Ayong.

Dynamo: Křížek - Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský - Wermke (79. Moravec), Javorek, Čavoš (72. Turyna), Pešek - Mashike Sukisa, Táborský (68. Kadula).

Josef Csaplár (Příbram): Jsme rádi za vítězství. Podařilo se nám ve druhém poločase vytěžit z tlaku rozhodující branku, i když i České Budějovice v závěru měly několik příležitostí. Měli jsme ve hře dobré pasáže, ale i velmi špatné úseky. Výsledek nás těší, ale ve hře máme stále na čem pracovat.

David Horejš (Dynamo): Odehráli jsme slušný první poločas, kdy jsme hlídali hru. Navíc nastřelili i tyčku. Byli jsme potrestáni za prospaných prvních dvacet minut ve druhém poločase. Byli jsme příliš pasivní. V závěru jsme sice měli šance, ale nepodařilo se nám je proměnit. Sice jsme poprvé prohráli, ale nic se neděje, jedeme dál.

MFK Vítkovice - FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Branky: 14. Motyčka - 72. Štohanzl. ŽK: Urbančok, Mikula (oba Vítkovice). Rozhodčí: Klíma - Černý, Vodrážka.

Vítkovice: Květon - Prajza, Mikula, Dramé, Twardzik - Motyčka (82. Mišinský), Matěj - Cverna (60. Ožvolda), Urbančok, Vasiljev - Mrázek (73. Szotkowski).

Táborsko: Toma - Prošek, Navrátil, Klusák, Souček (37. Hell) - Kučera - Štohanzl, Nešický, Kopřiva (29. Mysliveček, 85. Blecha), Mršić - Musiol.

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: Nejsem spokojen s výsledkem, ani s výkonem. Mám to padesát na padesát. První poločas jsme totiž prospali. Hráli jsme špatně, ale v šatně jsme si to vyříkali. Po přestávce už byl náš výkon velice dobrý, dostávali jsme se do zakončení, měli jsme šance. Za druhý poločas chci hráčům poděkovat. V poslední minutě šel Filip Blecha sám na gólmana, kdyby příležitost proměnil, přivezli jsme tři body. Musíme ale přihlédnout k vývoji utkání, prohrávali jsme. Až ve druhém poločase dali hráči do hry všechno, tlačili se za vyrovnáním, snažili se, abychom měli tři body. Hráčům jsem před zápasem říkal, že na těžkém terénu mají střílet. Byli jsme pasivní a mysleli si, že to přijde samo. Hra se změnila až po důrazné domluvě. Kubu Kopřivu jsem v prvním poločase nestáhl kvůli jeho výkonu, ale potřebovali jsme do mužstva sáhnout, něco změnit, měli jsme spoustu jednoduchých ztrát míčů. Pak se nám vzápětí zranil Dan Souček, naskočil Michal Hell, ale zvládli jsme to. Je škoda, že jsme nevyhráli, ale my jsme do Vítkovic jeli s jasným cílem neprohrát a nepřipustit, aby se na nás Vítkovice bodově dotáhly. To se povedlo. Teď máme doma Ústí nad Labem, potřebujeme zápas vyhrát a posunout se o kousek nahoru.