Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Po vítězství nad Finy dnes hrají Češi se Švédy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.04.2017 07:34

Čtvrtečním vítězstvím 3:2 nad Finskem vstoupili čeští hokejisté do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, kterým jsou Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích. Druhý zápas odehraje náš národní tým dnes proti Švédsku (17), které v prvním svém zápasu porazilo Rusko 4:3 po prodloužení. Ještě před tím nastoupí v Budvar aréně proti sobě Rusko a Finsko (13.00).

ČR - Finsko 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Červenka (Holík, Voráček), 30. Rutta (Kempný), 46. Hanzl (Kašpar) - 3. Pihlström (Hietanen, Vittasmäki), 8. Aaltonen (Vittasmäki, Raantanen). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Gofman, Buturlin (oba Rus.) - Brejcha, Suchánek (oba ČR). Diváků: 6205 (vyprodáno).

ČR: Mrázek - Gudas, Krejčík, Kundrátek, Kempný, Šimek, Kindl, Rutta, Kolář - Voráček, Holík, Červenka - Radil, Jan Kovář, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Kašpar, Hanzl, Lev. Trenér Jandač.

Finsko: Säteri - Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kukkonen - Puljujärvi, Filppula, Aho - Rantanen, M. Aaltonen, Hintz - J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Hännikäinen, Pihlström, Osala - Manninen. Trenér Marjamäki.

Josef Jandač: Neměli jsme úplně nejšťastnější vstup do zápasu. Hráli jsme celkem dobře, ale soupeř se k nám dostal poprvé do třetiny a hned z toho byl gól. A vzápětí další z podobné situace. Moc příjemné to nebylo. Na druhou stranu bylo ještě dost času se zápasem něco udělat. Postupně jsme přidávali na obrátkách a zaslouženě jsme zápas otočili. Když se podaří takhle zvrátit zápas, tak je to vždycky velice cenné.