Konec snu o extralize, ČEZ Motor s Pardubicemi prohrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.04.2017 21:29 - Aktualizováno: 21.04.2017 21:29

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru prohráli dnes v jedenáctém kole baráže o extraligu s Pardubicemi 1:3 a sen o postupu do nejvyšší soutěže se jim definitivně rozplynul. I v příští sezoně tak budou hrát první ligu. V neděli se s letošní sezonou rozloučí zápasem v Karlových Varech (16), kde už o nic nepůjde.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Od úvodního vhazování byla na domácích hokejistech vidět nervozita, nehráli dobře a hosté byli v první třetině jasně lepší. Několikrát Motor podržel gólman Kváča, ale v 17. minutě už kapituloval. Po Pavlinově hrubce se dostali hosté do přečíslení dva na jednoho, před Kváčou si vyměnili puk a Tomášek zblízka otevřel skóre.

Ve druhé třetině se hra domácích přece jen trochu zvedla, ale do šancí se nedostávali. Výjimkou byla šance Vlčka, který ale střelu uspěchal a trefil jen připraveného Růžičku v brance hostů.

Na začátku třetí třetiny hráli Pardubičtí přesilovku a Špirko dal druhý uklidňující gól. Domácí dřeli a dokázali snížit, když Vlček tečoval Fillmanovo nahození. V závěru sáhli ke hře bez brankáře, ale neuhlídali počet hráčů na ledě a dostali dvouminutový trest. Bez brankáře pak hráli dál a inkasovali do prázdné klece potřetí.

Branky a nahrávky: 56. Vlček (Fillman, Nouza) - 17. D. Tomášek (M. Bárta, M. Beran), 44. Špirko (P. Hubáček, Schaus), 60. Nahodil (Trončinský). Vyloučení: 6:4 (navíc dom. Heřman 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Hodek, Šír - Bláha, Špůr. Diváků: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha - Chovan, Pajič, M. Čermák - Nouza, Vlček, Heřman - Rob, Vak, Hřebejk - Dostálek, Babka, Žovinec, od 33. navíc Šulek. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

Pardubice: M. Růžička - Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - J. Sýkora, Špirko, P. Hubáček - M. Bárta, D. Tomášek, M. Beran - Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři Holaň, P. Marek a Janecký.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Úvodních dvacet minut jsme měli velice špatných. O přestávce jsme zpřeházeli sestavu a došlo k oživení, dotahovat ztrátu 0:2 je ale hrozně těžké. V závěru jsme se po gólu Vlčka zvedli a dostali se do několika slibných situací. Obrovskou šanci na vyrovnání měl Nouza. Celou sezonu to ale hrajeme na málo gólů. Bez produktivity nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek.

Otakar Janecký (Pardubice): Jsme rádi za tři body. Nebylo to jednoduché, Budějovice šlapaly, šlapaly a šlapaly. Musím pochválit celý tým včetně gólmana, kluci odevzdali stoprocentní výkon. Za to jim děkujeme.